Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Zkuste něco nového: Překonejte strach při tandemovém seskoku padákem

Máte chuť vyzkoušet něco nového? Skočte do toho po hlavě při tandemovém seskoku padákem. Překonáte svoje strachy a vytvoříte si nezapomenutelné vzpomínky na celý život.

Co je vlastně tandemový seskok padákem?
Tandemový seskok padákem je forma seskoku, při kterém je účastník připevněný ke zkušenému instruktorovi, který má naskákané stovky hodin. Ten zodpovídá za bezpečnost, ovládání padáku a také za uklidnění skokanů.

Mohou tak vyzkoušet skvělý adrenalinový zážitek, aniž by museli absolvovat parašutistický výcvik a získat licenci. A i když to na první pohled nevypadá, seskoky padákem patří do skupiny bezpečných adrenalinových sportů. Kdyby se náhodou padák neotevřel, pořád je tu ještě jeden záložní.

Proč zažít aspoň jednou tandemový seskok?
Během tohoto zážitku vás nejprve čeká vyhlídkový let do seskokové výšky, která běžně bývá okolo 4 kilometrů. Během těchto 20–30 minut se můžete rozhlížet po okolí a užít si dechberoucí výhledy z ptačí perspektivy.

Čím výš budete, tím více bude stoupat nervozita a možná budete přemýšlet, proč jste do toho vlastně šli. To všechno přejde, jakmile poletíte volným pádem k zemi. Nálož adrenalinu a endorfinů je neskutečná. A pocit z překonání sama sebe vám už nikdo nevezme. Když si pak jiné stresy srovnáte se skokem do prázdna z několikakilometrové výšky, budou vypadat nepodstatně, nemyslíte?

A v neposlední řadě budete mít z tohoto intenzivního zážitku vzpomínku na celý život. Historka o tom, jak jste letěli k zemi volným pádem rychlostí 200 km/h přijde vhod při posezení s přáteli i s rodinou.

Kde si můžete skočit?
Tandemové seskoky padákem probíhají na řadě letišť po celé České republice (a samozřejmě i v zahraničí). Vybrat si tak můžete podle dojezdové vzdálenosti, případně i ceny, která se letiště od letiště liší. Další volbou pak může být i seskoková výška. Zatímco některé společnosti nabízí seskoky z výšky 3 200 metrů, najdete i seskoky ze 6 kilometrů.

Ty ale nejsou úplně nejvhodnější pro prvoskokany, protože 90 sekund volného pádu je na poprvé poměrně makačka. U výšky 3 200 metrů trvá volný pád přibližně 40 sekund, u výšky 4 000 metrů pak necelou minutu.

Poukaz na tandemový seskok pořídíte nejběžněji přes zážitkové agentury. Třeba největší československá zážitkovka Adrop.cz nabízí seskoky padákem téměř po celé republice. Kromě letadla si můžete také skočit i třeba z vrtulníku. Všichni dodavatelé jsou navíc prověření a nemusíte se bát o svou bezpečnost.

Tak na jaké letiště se vydáte skočit vstříc dobrodružství?

Zdroj a foto: Adrop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *