Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Vyrazte na Lipno za zábavou i odpočinkem!

Ať už hledáte místo pro relaxování nebo pořádné sportovní vyžití, Rodinný areál Lipno splňuje všechny parametry, které si jen budete přát. Služby na nejvyšší úrovni, krásná šumavská příroda a komfortní zázemí. To vše najdete na břehu lipenské přehrady.

Rodiny s dětmi budou mít zajištěný celodenní program na největším lesním hřišti na celé Šumavě. V oblíbeném Království lesa, na jehož návštěvníky čeká přes čtyřicet různých druhů atrakcí, se vyřadí úplně všichni. Dospělí i děti. S celou rodinou si zaskáčete na obřích trampolínách, vyzkoušíte si populární lanové mosty nebo se zabydlíte v bludišti loupežníka Godoše mezi mladými stromky. Zadovádět si můžete také na veverčí překážkové dráze či prozkoumáte vesničku pro malé skřítky.

V Malé lesní zoo zase najdete spoustu zvířátek, která vám zaručeně zvednou náladu a ocení vaši návštěvu. Čeká na vás veverka obecná, puštík obecný, nebo přítulné kozičky, které můžete naším krmením nakrmit a také se s nimi vyfotit. Připraveny jsou pro vás edukativní prvky všeho druhu, poslechnout si můžete třeba zvuky lesa nebo se podíváte do vnitra hmyzího hotelu. V království prověříme také vaši mrštnost, třeba na lesním hřišti pro velké atlety. Nové síly na další dovádění v Království lesa lze načerpat v našich Lesních dílnách Modřínek, které osloví malé i velké řemeslníky.

Jeden den na celé království nestačí, a proto jsem pro všechny připravili extra výhodné vstupy, aby si rodiny s dětmi mohly toto lesní hřiště užít na maximum.

Tím nejvýhodnějším je celosezonní vstupenka za 790 Kč.
Ano, za pouhých 790 Kč můžete do Království lesa chodit klidně každý den od 29. dubna, kdy slavnostně otevíráme, až do konce října. Pro ty, co přijedou na letní dovolenou, máme vstupenku 3 ze 6, tedy vstupenku, která opravňuje ke třem vstupům během šesti po sobě jdoucích dnech“, doplňuje generální ředitel lipenského areálu Matěj Kratochvíl.

Kochejte se z výšky 941 metrů nad mořem
Kousek od lesního hřiště najdete unikátní Stezku korunami stromů. Naše Stezka vám umožní prozkoumat krásu šumavské přírody i krajiny a podívat se na něj z nové perspektivy. Projdete se po 675 metrů dlouhé stezce. Užijte si panoramatické výhledy na jezero Lipno a při dobré viditelnosti dohlédnete až na Alpy. Stezka korunami stromů na Lipně je zážitek, na který jen tak nezapomenete, a to třeba i díky adrenalinovým zastávkám nebo adrenalinové síti, kde si budete připadat jako že se vznášíte nad šumavskými stromy.

Neopakovatelnou atmosféru na ní zažijete také při letních koncertech, kdy řada známých interpretů vystoupí při západu slunce a užijete si hudební vystoupení s pořádným romantickým nádechem. Stezka byla první svého druhu v celé České republice a v létě oslaví už jedenácté narozeniny.

Pokud přemýšlíte, že vyrazíte jak do Království lesa, tak na Stezku korunami stromů, máme pro vás vynikající informaci ve formě výhodného balíčku. 3 v 1 obsahuje cenově výhodný vstup na Stezku i do Království a navrch přidává ještě kombinovanou třídenní jízdenku na lanovku Lipno Express a Stezkabus.

Kolem jezera s vybavením z půjčoven
V Rodinném areálu Lipno jsme připraveni na každého, kdo si chce pořádně zasportovat. Vybrat si může třeba z řady cyklostezek, které vedou kolem lipenského jezera. Před tím by se ale měl zastavit v našich půjčovnách, které vám se vším pomohou a poradí. Co všechno si můžete vypůjčit? Takřka vše, na co si vzpomenete. Na výběr je z různých typů kol včetně těch elektrických, samozřejmě nechybí koloběžky, inline brusle a další příslušenství, bez kterého se neobejdete.

Dorazíte-li k nám s vlastním vybavením, tak vůbec nevadí, že jste nestihli jarní servis, protože i s ním vám v půjčovnách rádi pomohou. Umožníme vám i zážitky z hladiny lipenského jezera. Skvěle je lze ochutnat z elektročlunu, motorového člunu, šlapadel, paddleboardů, veslic a dalších vodních plavidel, které si u nás vypůjčíte.

Nejen rodiny s dětmi ocení možnost zapůjčení sjezdových koloběžek nacházejících se vedle Stezky korunami stromů. K nim vás pohodlně dopraví lanovka, ke koloběžce dostanete helmu a pak už si jen užíváte čtyřkilometrový nerušený sjezd. Trasa je upravená a bezpečná, vychutnáte si ji s kamarády i s celou rodinou.

Adrenalinovou jízdu zažijete na Lipně také v Bikeparku. Sjezdové trasy jsou prvotřídní zábavou na klopených zatáčkách, terénních vlnách, lavicích, kamenných polích a dřevěných lávkách. Vhodné jsou pro děti od 8 let, začátečníky i pokročilé.

Skvělou rodinnou zábavu je také zážitkový Singletrack Lipno. Sjedete si 5 km dlouhou, lesem vedenou cyklotrasu, která je určená přímo pro vás a vaše děti. Užijte si bezpečnou jízdu na kole trochu jinak, bez provozu v klidném prostředí lesa. Na stezce pojedete převážně z kopce, plynuje projedete po terénních vlnách a hravě zvládnete připravené klopené zatáčky.

A ubytování? Bez problémů. Nabízíme jak úžasný **** hotel Element hned u lanovky, tak jeden z nejlepších kempů na Lipně, Kemp Lipno Modřín.

Na Lipně je zkrátka a dobře nespočet možností a nezapomenutelných zážitků uprostřed šumavské přírody. Špičková gastronomie, skvělé služby a zábavný program pro celou rodinu jsou nejlepší pozvánkou do Rodinného areálu Lipno.

Zdroj a foto: Lipno servis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *