Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

CNN Prima NEWS nasazuje nový krimi videopodcast – HLASY ZLOČINU

Nové podcastové oddělení CNN Prima NEWS představuje svůj první projekt. Krimi videopodcast HLASY ZLOČINU se zaměří na ty největší kriminalistické kauzy v českých dějinách. Svoje síly při přípravě informačně nabitého projektu spojili dlouholetý reportér a editor Krimi zpráv Václav Janata a vedoucí publicistiky CNN Prima NEWS Jakub Kvasnička, který zpovídal nejznámější figury českého podsvětí a vyslechl od nich informace, které ještě nikde nezazněly.

Nové podcastové oddělení připravuje hned několik velmi zajímavých projektů a jako první z nich představuje HLASY ZLOČINU – videopodcast, který nahlíží hluboko do hlav nejhorších českých vrahů a zločinců.

HLASY ZLOČINU jdou dál než konkurence
Nový audio-video podcastový projekt nabídne podrobným, novinářským způsobem rozebrané příběhy kriminalistických kauz, a to jak aktuálních, tak i těch, ze kterých českou veřejnost mrazí už desítky let.

Nejde jen o popis samotných činů, ale všech okolností, dobových specifik a třeba i mnohdy skandálních pochybení policie. Navíc, díky využití obsáhlého archivu KRIMI Zpráv CNN Prima NEWS, nejsledovanějšího zpravodajského formátu daného typu v Česku, přinese i přímá svědectví hlavních nebo vedlejších aktérů jednotlivých kauz.

„Ikonické zločiny, které se navíc nestaly na druhém konci světa, ale v místech, která známe – to lidi fascinuje,“ popisuje jeden z autorů projektu – vedoucí vydání Krimi zpráv Václav Janata, který se zabývá kriminální tematikou celou svou televizní kariéru a byl u mnoha soudů s vrahy či ikonickými zločinci. „Chtěli jsme jít dál a doslova otevřít videoarchiv Krimi zpráv. Tým, který je připravuje, totiž byl blízko každého z těch nejděsivějších případů, reportéři mluvili s hlavními i vedlejšími postavami a vy díky tomu mrazivé zpovědi i jedinečné záběry uvidíte a uslyšíte. Jaké jsou důkazy a jak to bylo doopravdy? Co přivádí člověka k tomu, aby zabil? Budeme se snažit najít a popsat momenty, které k příšerným zločinům vedly,“ dodává Janata, jenž bude ve studiu s vedoucím publicistiky CNN Prima NEWS Jakubem Kvasničkou, který se s některými známými tvářemi podsvětí setkal osobně.

„V minulosti jsem se ponořil do desítek šílených kriminálních příběhů. Pohltilo mě to. Syrovost. Psychologie. Tabu.  Jako mladý novinář časopisu Týden jsem strávil ve vězení dost času – což zní vlastně dost divně… Dělal jsem třeba rozhovory s nejdéle sedícím vězněm v Česku Vocáskem, pětinásobným vrahem Kolínského gangu Biedermanem, také Širůčkem, co zabil mámu, tátu i bráchu, a mnoha dalšími, rovněž jsme sledovali podivné chování někdejšího mafiána Davida Berdycha ihned po propuštění z vězení, tehdy nám dokonce svým autem zablokoval naše auto, i o tom budu vyprávět,“ přibližuje Jakub Kvasnička. „Od útlého mládí mě fascinuje typicky devadesátkový příběh Ivana Jonáka, s nímž jsem jako první v Česku dělal rozhovor jeden na jednoho po jeho návratu z vězení, trvalo to tři hodiny a nikdy na to nezapomenu… Mimochodem – právě příběh Ivana Jonáka máme ve třetím díle,“ dodává Kvasnička.

HLASY ZLOČINU tak mimo jiné nabídnou i informace, které Jakub při četných rozhovorech s lidmi z podsvětí vyslechl a které ještě nikde nezazněly…

Přehled dílů:

  1. Manželé Stodolovi – Bizarní náhled do podstaty příběhu a toho, jak silně tehdy selhala policie
  2. Kevin Dahlgren – První a poslední Američan vydaný do Česka; proč zabil rodinu v Brně?
  3. Ivan Jonák – Osobní vzpomínání na „krále podsvětí devadesátek“
  4. Loupež století – František Procházka – Kde naposledy viděli svědci muže, který ukradl půl miliardy korun? A jak se mu stále daří unikat?

HLASY ZLOČINU můžete sledovat od 23. září vždy v 15.00 a 20.00 na CNN Prima NEWS a už teď poslouchat ve všech nejrozšířenějších podcastových aplikacích i na webu CNNPrima.cz.

Zdroj a foto: Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *