Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Známe termíny nejlepších běžeckých závodů roku 2024. RunCzech spustil registrace pro příští sezonu

Milovníci pohybu a zdravého životního stylu by si měli vzít do rukou kalendáře. RunCzech otevřel registrace pro nejprestižnější běžecké akce příštího roku. Sezonu 2024 tradičně odstartují světově proslulé závody 1/2Maraton Praha (6. dubna) a Maraton Praha (5. května). „Ohlasy na letošní závody byly úžasné. Moc nás potěšila slova chvály od lidí ze Světové i Evropské atletiky, profesionálních běžců, nadšenců i fanoušků. Jasně nám dávají najevo, že si to užili a že už se těší na příští rok,“ uvedl prezident organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo, jehož závody jsou oceněny známkami World Athletics Elite Label Race.

Krásná města, spektakulární a rychlé trasy, profesionální organizace a nezapomenutelná atmosféra. To jsou důvody, proč závody RunCzech milují všude ve světě. V letošním roce se jich v České republice opět zúčastnilo už desetitisíce běžců všech věkových i výkonnostních kategorií. A to se ještě 30. září koná Mattoni Liberec Nature Run.

Nejpopulárnějšími byly opět 1/2Maraton Praha a Maraton Praha. Velkou podporu jim do budoucna přislíbil i prezident Petr Pavel. „Sportovní akce tohoto druhu jsou obrovskou příležitostí, jak ukázat naši zemi světu,“ uvedl v květnu český prezident, který odstartoval letošní 27. ročník Maratonu Praha. Jeho součástí byl také unikátní projekt Battle of the Teams, který z ryze individuální disciplíny dělá týmový sport, když propojuje časy elitních a amatérských běžců.

Po již zmíněných úvodních startech v Praze se série přesouvá do dalších měst. Čtrnáct dní po maratonu už je na programu Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary (18. května), dále Mattoni 1/2Maraton České Budějovice (1. června) a Mattoni 1/2Maraton Olomouc (15. června). První polovinu sezony uzavře oblíbená UniCredit Pražská štafeta (25. a 26. června).

Po letní přestávce se závody vrátí zpátky do české metropole. 7. září proběhne Birell Grand Prix Praha, jejíž součástí je adidas Běh pro ženy na 5 km a Birell Běh na 10 km. Následně se běží Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem (21. září) a Mattoni Liberec Nature Run, pro který se registrace otevřou koncem tohoto měsíce.

Zapojit do závodů se mohou také ti nejmenší nebo jejich prarodiče formou dm rodinné míle. Rodinné běhy jsou součástí Pražského mezinárodního maratonu a všech regionálních závodů. Při registraci na jednotlivé akce mohou všichni běžci opět podpořit různé nadační a dobročinné fondy. RunCzech s různými charitativními projekty a neziskovými organizacemi pracuje již léta, příkladem je častá účast Running with those that cant na závodech. Každý závod má svého oficiálního partnera, v rámci Battle of the Teams je pak každý tým spojen s jednou z charit. Běhání pro dobrou věc má tradici i ohlas na všech světových závodech a RunCzech by chtěl upřít pozornost k tomuto spojení i na svých závodech mnohem více než dříve.

Zdroj a foto: www.runczech.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *