Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Novinky ve Věnečky Janeček: podzim s vůní pražených oříšků, nová slaná příchuť a e-shop

Cukrářský boutique Věnečky Janeček v pražské Pštrossově ulici zůstává věrný svému zaměření na jeden konkrétní dezert, věneček. Ten nabízí v mini verzi a aktuálně již v osmi různých příchutích. Stálou nabídku v podobě máslového, čokoládového, pistáciového, citronového a jahodového věnečku nyní doplnila limitovaná podzimní edice s příchutí griliáše. Tu před Vánoci vystřídá oblíbený kokos. Roman Janeček rozšiřuje i nabídku slaných příchutí, ke stávajícímu lososovému přibyl šlehaný modrý sýr. Od října podnik spouští také vlastní e-shop.

Tradiční věneček přetvořil Roman Janeček k obrazu svému. V jeho podání vznikla moderní odlehčená verze v jednohubkové velikosti a s podstatně menším množstvím cukru. Těžký dezert proměnil v lehké políbení, které si člověk může dopřát bez větších výčitek. Současně mu zaměření na jediný produkt poskytlo prostor představit jej hned v několika různých příchutích. Jednou z nich je i griliáš, který se stává podzimní limitovanou edicí pro rok 2023.

„Griliáš, tedy spojení pražených lískových oříšků a karamelu, za mě nese všechny barvy, vůně a chutě spojené s obdobím podzimu. Korpus v barvě tmavého mahagonu protíná zlatavý krém s delikátní oříškovou chutí zjemněnou karamelem a máslem,“ popisuje novinku Roman Janeček.

Griliášová limitka bude k dostání v průběhu celého podzimu, před Vánoci ji vystřídá sněhobílý kokos. Věneček plněný lehkým máslovým krémem obohaceným o kokosové máslo a drcený kokos vznikl jako protiklad k vánočnímu cukroví.

Modré překvapení
Vedle sladkých příchutí nabízí Věnečky Janeček i slanou variantu. Černý věneček posypaný sezamem ukrývá krémový sýr smíchaný s koprem a plátek uzeného lososa. Nyní jej doplní nová slaná příchuť, šlehaný modrý sýr s karamelizovaným vlašským ořechem, to vše zabalené do modrého korpusu.

„Všechny ingredience na lososový věneček dohromady tvoří gentlemana ve fraku, s nímž zazáříte na každém večírku. Ovšem večírky jsou společenská událost, a tak by byla škoda, aby losos zůstával i nadále sám. Proto nastal čas vytáhnout ze šuplíku nápadů další ze slaných receptur a zařadit ji do stálé nabídky,“ vysvětluje Roman Janeček.

Obě slané příchutě cukrář připravuje pouze na objednávku, sladké věnečky lze zakoupit přímo v cukrářském boutique Věnečky Janeček a vychutnat si je na místě nebo odnést s sebou. Velikost balení se pohybuje od 4 kusů (150 Kč) do 72 kusů (1950 Kč), kdy je možné sladké verze věnečků libovolně namíchat.

Poslední podzimní novinkou je vlastní e-shop, kterým se podnik významně přibližuje svým zákazníkům. Ti nyní mohou nakoupit sladké i slané věnečky z pohodlí domova a objednávku si nechat v rámci Prahy dovézt kurýrem, popřípadě si ji osobně vyzvednout.

O Romanu Janečkovi
Roman Janeček měl k cukrářství odjakživa blízko, jelikož jeho prababička byla cukrářkou. Než se však vydal v jejích šlépějích, prošel Janeček několika butiky na pražské Pařížské ulici, mimo jiné pracoval také pro značku Gucci. Zde si vypěstoval nejen smysl pro estetično, ale také nadstandardní přístup ke klientům. V té době Roman už rád pekl a zásoboval své kolegy sladkým. Až jednou přišel jeho nadřízený, že by rád věnečky. A tak vznikly Věnečky Janeček, minidezerty ve sladké i slané variantě. S ohledem na zvyšující se poptávkou přišel čas otevřít Boutique Věnečky Janeček, který od dubna 2022 najdete na adrese Pštrossova 23, Praha 1.

Otevírací doba:
Út–Čt 11–18
Pá 11–16
So 13–16.30
Ne–Po vyzvednutí objednávek

Zdroj: www.veneckyjanecek.cz, Foto: Anna Pleslová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *