Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Při úklidu domácnosti s eco drogerií již nemusíte dělat kompromisy

Při každodenním úklidu domácnosti již nemusíte dělat žádné kompromisy. Dnes snadno dostupné ekologické produkty si hravě poradí s nejrůznějšími povrchy, mají vysokou účinnost bez přidané nebezpečné chemie. Umožní speciální péči o váš domov, odstraní mastnotu a prach, nezanechají skvrny. Jejich pravidelné používání usnadní každodenní úklid, jsou šetrné k vašemu zdraví i přírodě.

Ekologická nebo můžeme použít výraz netoxická drogerie je termín, který souhrnně označuje skupiny výrobků, které jsou vyráběny s přísným zaměřením na jejich absolutní zdravotní nezávadnost.  „Termín netoxická drogerie používáme místo termínu eko drogerie občas proto, abychom upozornili na to, že drogerie, kterou prodáváme je nejen ekologická, tedy šetrná k přírodě, ale je zároveň nesrovnatelně šetrnější k našemu zdraví než běžná drogerie,“ objasňuje terminologii Jaroslav Došek, majitel e-shopu Biodrogerie.cz a zástupce výhradního distributora produktů Ecozone.

Pod pojem netoxická drogerie či eko drogerie spadá široký sortiment výrobků, prostředky na praní, úklid a mytí nádobí, mýdla, sprchové gely, šampony, ale i dětské potřeby jako pleny či ubrousky bez chloru. Při výrobě kvalitní netoxické přírodní drogerie a eko drogerie jsou používány přírodní suroviny. Proto neobsahují fosfáty, petrochemické tenzidy, optické zesvětlovače, umělá barviva, umělé aromatické látky, nebezpečné kyseliny, chlór, čpavek či nebezpečné konzervační látky. Navíc jsou biologicky dobře odbouratelné a tím nezatěžují toxickými látkami domácnost ani životní prostředí. „Termín bio drogerie lze chápat dvojím způsobem. Biologicky šetrná drogerie, ohleduplná ke zdraví člověka a kosmetika obsahující “Bio” certifikované látky, tedy látky bez hrozby reziduí pesticidů,“ vysvětluje Jaroslav Došek z e-shopu Biodrogerie.cz.

Například ekologické prostředky pro běžný úklid podlah ve vašem domově věnují péči všem plochám s maximální šetrností. Při úklidu velkých interiérových ploch se odpařují použité prostředky a tím mohou ovlivňovat zdraví člověka. Proto je nutné vybírat přírodní prostředky a pohlídat složení. „Takový čistící prostředek by v žádném případě neměl obsahovat nebezpečné dráždivé a těkavé látky,“ radí Jaroslav Došek

Pokud při úklidu domácnosti použijeme nepřírodní čistící produkty, musíme pamatovat na to, že mohou obsahovat i poměrně nebezpečné chemikálie. Některé chemické kombinace, jako například bělidlo a čpavek, jsou ve směsích velmi toxické. Tyto přípravky nejen, že dráždí plíce a dutiny, ale u abraziv a chloru je třeba také myslet na to, že mohou poškodit či odřít uklízené povrchy. Proto pojďme na úklid jinak, a to s ekologickými prostředky. „Výrobky Ecozone nabízí ekologický způsob pro každý krok úklidu v domácnosti. Tyto produkty umožňují dosáhnout čistého domova s čistým svědomím vůči přírodě i sobě samým,“ říká Jaroslav Došek.

Ecozone.cz – PRVNÍ EKODROGERIE BEZ KOMPROMISŮ
Ecozone Limited je britská společnost, která byla založena v roce 2000. Naším cílem je snížit množství toxických chemikálií, které se nacházejí v našich domácnostech, snížit na naprosté minimum množství toxických látek opouštějících naše domácnosti a snížit emise CO2 domácnosti. Nabízíme unikátně širokou řadu téměř 100 úspěšných produktů. Po mnoha letech působení na trhu se společnost Ecozone i nadále rozvíjí a nabízí zákazníkům stále větší výběr produktů. Další informace na ecozone.cz

Biodrogerie.cz – Sortiment e-shopu BioDrogerie.cz zahrnuje pečlivě vybranou kompletní nabídku pro bezpečnou péči o tělo i domov.
Firma TerraPIN také velkoobchodně, přímo formou distribuce nabízí hned několik velmi zajímavých značek přírodní kosmetiky a drogerie. Těmi, které bychom určitě doporučili jsou kosmetika a drogerie Faith in Nature, pleťová a tělová kosmetika I Provenzali, vynikající ekodrogerie bez kompromisů Ecozone. Dále certifikovaný přírodní repelent MozziWatch či kvalitní produkty pro péči o zuby PERLAX.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *