Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Fórum o budoucnosti kultury nabídne bezpečný prostor pro názory všech zúčastněných

Divadlo pod Palmovkou zve na Fórum o budoucnosti kultury – společnou rozpravu o uměleckých, společenských a politických funkcích divadla. Druhý ročník s tématem Divadlo jako veřejná instituce: ideologické stereotypy a (bez)hodnotový pragmatismus se uskuteční ve dnech 12. a 13. října v rámci programu festivalu Palm OFF Fest 2023.

„Vznik Fóra o budoucnosti kultury iniciovalo v roce 2017 polské divadlo Teatr Powszechny za podpory města Varšavy s cílem představit kreativní a bezpečný prostor pro vytváření vize otevřené, rozmanité kultury, která reaguje na výzvy 21. století. V loňském jsme byli přizváni k účasti a spolupořádání pražské části tohoto mezinárodního setkání spolu s Divadelním ústavem – Institutem umění,“ vysvětluje umělecký ředitel Divadla pod Palmovkou Michal Lang.

Letošní ročník vyzývá k účasti – v závěru prvního konferenčního dne 12. října nabídne prostor PalmForum. V jeho rámci se mohou všichni zúčastnění aktivně zapojit a přednést svůj desetiminutový příspěvek do otevřeného fóra; podělit se o otázky, nápady, intervence nebo potřeby spojené s divadlem jako kulturní institucí. Lze přijít buď s vlastním námětem, nebo si vybrat z následujících témat diskutovaných v blocích Fóra:

· Divadlo jako péče o mikrobiom
· Davidové a Goliášové v kulturní diplomacii
· Národy ve zlatu a sametu
· Správa věcí veřejných: Komu patří kulturní instituce?

V jednotlivých panelech se účastníci podívají na veřejné kulturní instituce prizmatem governance, péče, sociální koheze či ideologických stereotypů souvisejících s pojmy jako “Východ / Západ” či “kulturní velmoc”. Předmětem rozpravy českých i zahraničních hostů budou také různé přístupy ke konceptu národní instituce v globalizované a multikulturní realitě. Open PalmForum slouží pro všechny, kdo se chtějí podělit o své myšlenky na výše uvedená témata.

Registrace na dvoudenní Fórum o budoucnosti kultury 12. a 13. 10, více informací na FB události nebo webu Divadla pod Palmovkou

Fórum o budoucnosti kultury bude probíhat v Divadle pod Palmovkou a je realizováno za finanční spoluúčasti Magistrátu hl. města Prahy, EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky.

Foto: archiv akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *