Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Tenoři oslaví Rok české hudby 2024 koncertem v Carnegie Hall i Vltavou

Rok české hudby 2024 přinese 4 Tenorům (Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž) další významný mezník jejich úspěšné hudební dráhy – koncert v prestižní newyorské Carnegie Hall. K této příležitosti také natáčí s Českým národním symfonickým orchestrem Smetanovu Vltavu, která bude oficiálním singlem projektu Smetana200.

Stále populárnější, zlatými a platinovými deskami oceněná hudební formace 4 Tenoři, se blíží k dalšímu milníku ve své skvěle rozjeté hudební kariéře. V Mariánských lázních se 10. října 2023 uskuteční jejich dvoustý koncert. Na jevištích je dosud vidělo více než 150 000 diváků a další vystoupení mají naplánovaná již na několik let dopředu. Jen od letošního září do konce příštího roku je čeká více než 100 koncertů doma i v zahraničí.

V těchto dnech 4 Tenoři nahrávají s Grammy oceněným Českým národním symfonickým orchestrem Smetanovu Vltavu z cyklu symfonických básní Má vlast, která bude oficiálním singlem projektu Smetana200, s cílem připomenout dvousté výročí narození Bedřicha Smetany v roce 2024. Skladbu 4 Tenoři nahrávají trojjazyčně – česky, anglicky a německy – a vyjde začátkem příštího roku u Supraphonu. Poprvé ji živě zazpívají na Novoročním koncertu v Ostravě 6. ledna 2024 za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů s dirigentem Leošem Svárovským.

Rok české hudby 2024 přivede 4 Tenory k debutu v proslulé newyorské Carnegie Hall. Na 23. května 2024 si pro americké publikum chystají speciální program From Broadway to Hollywood, kde zazní nejslavnější melodie z filmů a muzikálů. Zazpívají zde také Smetanovu Vltavu. Předprodej koncertu začne 27. října 2023. Producent Janis Sidovský k tomu uvedl: „Vedení Carnegie Hall pečlivě zkoumá, komu dá svolení vystoupit na jedné z nejprestižnějších scén světa. Když mi napsali, že rádi přivítají naše 4 Tenory, byl to jeden z nejhezčích okamžiků v mé kariéře producenta.“ Zpěvák Pavel Vítek tuto speciální koncertní příležitost okomentoval: „V New Yorku jsem před lety vystoupil s Evou Pilarovou v Rainbow Room v Rockefellerově centru. Dodnes na tu atmosféru vzpomínám a je pro mě velká čest, že zazpívám také v Carnegie Hall, o čemž se mi ani nesnilo.“ A Jan Kříž ho doplnil: „Zpívat muzikály tam, kde se psala historie světového hudebního divadla, je neuvěřitelný adrenalin. Na Broadway a New York jsem moc zvědavý, jedu tam poprvé.

Budeme první interpreti českých muzikálů, kteří v Carnegie Hall vystoupí, což je velký závazek i výzva,“ uvažuje Michal Bragagnolo a Marian Vojtko to uzavřel: „Na Broadwayi jsem viděl Fantoma opery a v květnu jednu z árií z tohoto muzikálu zazpívám v Carnegie Hall. Už teď mám trochu trému, ale moc se těším.

Hudební formace 4 Tenoři je vokální seskupení čtyř muzikálových sólistů, kteří zpívají písně různých žánrů, jako jsou muzikál, opera, pop nebo vánoční koledy. Stálými členy jsou držitel ceny Thálie tenor Marian Vojtko, zpěvák a herec barytenor Pavel Vítek, dvojnásobný držitel ceny Thálie barytenor Jan Kříž a operní tenor Michal Bragagnolo. Formaci sestavil producent Janis Sidovský v roce 2017 a od té doby vydala dvě alba, která získala zlaté a platinové desky Supraphonu. 4 Tenoři úspěšně koncertují po celé České a Slovenské republice s doprovodem smyčcového kvarteta nebo symfonického orchestru. Mezi jejich nejznámější písně patří Už z hor zní zvon, Mně sílu dáš, To je ta chvíle nebo Krása, kterou nazpívali s Lucií Bílou. https://www.4tenori.cz/koncerty/

Rok české hudby 2024 je kulturní projekt, který má za cíl oslavit a propagovat českou hudební tvorbu a tradici v České republice i v zahraničí. Projekt je spojen s významnými hudebními výročími, zejména s dvoustým výročím narození skladatele Bedřicha Smetany. Rok české hudby 2024 bude zahrnovat řadu koncertů, festivalů, soutěží, výstav, přednášek a dalších aktivit, které představí bohatost a rozmanitost české hudební kultury. Mezi organizátory a partnery projektu patří Ministerstvo kultury ČR, Český rozhlas, Česká televize a další instituce.

Smetana200 https://www.smetana200.com/

Carnegie Hall – koncert: https://bit.ly/4Tenoři-CarnegieHall-2024

Foto: archiv 4 Tenoři

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *