Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Další Případy Josefa Klímy – V autobazaru prodali auta zákazníků za 70 milionů, ale peníze si nechali!

Desítky lidí přišly o svá auta i peníze v pražském autobazaru. Firma na Praze 6 se specializovala na luxusní vozy a na první pohled měla dobré renomé. Jenže bazar automobily často v ceně nad milion korun prodal a původním majitelům nechtěl zaplatit. Formu pak navíc převedli na bílého koně. Co dělat v takové situaci? A proč se vedou spory ohledně developerského pozemku, který prodal známý bubeník Pražského výběru Klaudius Kryšpín? Nejnovější Případy Josefa Klímy začínají už ve středu ve 22.50 na Primě. 

Chtěli prodat svá luxusní ojetá auta a obrátili se proto na specializovaný autobazar v Praze. Jenže jeho majitelé se dostali do potíží a situaci vyřešili na úkor svých zákazníků. Drahé vozy prodali a v některých případech převedli na nové majitele i bez souhlasu prodávajících. Těm z utržených peněž nechtěli dát nic. Vznikla tak škoda přes 70 milionů. Jenže poškození jsou v hned dvakrát obtížné situaci. Majitelé autobazaru totiž stihli firmu převést na bílého koně – paní z Ukrajiny, jež za úplatu 1000 eur podepsala lejstra, kterým nerozuměla. „Souhlasila jsem, protože 1000 eur je pro mě jako božská mana. Ale kdybych věděla, že se jedná o takový podvod, nikdy bych do toho nešla,“ řekla žena v Případech Josefa Klímy. Je spravedlnost na podvodníky krátká? A jak se v podobné situaci zachovat?

Spory o developerský projekt, kvůli kterému zmizela významná vila
Významná funkcionalistická vila stála od roku 1929 na takzvaných Dívčích hradech na pražském Smíchově. Po technické stránce progresivní stavba s výrazným venkovním točitým schodištěm na jedné ze stran musela před několika lety ustoupit plánům ruského developera. Ten se k pozemku dostal od známého bubeníka Pražského výběru – Klaudia Kryšpína. Hudebník v domě po návratu z emigrace nejdřív bydlel. Neměl ale dostatek financí na opravu chátrajícího objektu, a tak ho prodal. Vila byla srovnána se zemí a developer plánuje na jejím místě postavit luxusní bytový komplex. To se teď ovšem nelíbí sousedům, kteří si stěžují, že úřady ani developer na jejich výtky nereagují. Objevují se dokonce i různé spiklenecké teorie. Jak je do procesu prodeje zapletená politička z ODS? A proč kamarád známého odpůrce ruského režimu Michaela Kocába prodal významnou vilu Rusům? Odpovědi nabídnou Případy Josefa Klímy. Začínají už ve středu ve 22.50 na Primě a v neděli ve 21.30 na CNN Prima NEWS.

Zdroj a foto: Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *