Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Vydělat peníze můžete i přes mobilní aplikaci

Mobilní aplikace Patron GO pomáhá lidem šetřit na běžných platbách, hlídá za ně předražené a nevýhodné transakce a poplatky. Nově lidem nabízí i způsoby, jak si přivydělat peníze. Její uživatelé díky tomu získávají tisíce, někteří až desítky tisíc korun měsíčně. Ke stažení je zdarma. Jak to funguje jsme se ptali jejího spoluzakladatele Lukáše Vršeckého.

Lukáši, jak si lidé v mobilní aplikaci mohou vydělat peníze?
Uživatelé získávají různé odměny ve formě dárků, výhod a financí, které si rovnou posílají na svůj bankovní účet. Hodně oblíbená je nyní možnost “Pozvi přátele a získej odměny”. Každý, kdo do aplikace pozve kamarády, kteří splní stanovené podmínky, dostane 200 korun. A nově registrovaný uživatel je dostane také. Jedna mladá slečna si takhle u nás vydělala už přes 100 tisíc.

Jak se jí to povedlo?
Zaregistrovala se loni na podzim. V appce jednoduše vytvořila link a pozvala přes pět tisíc lidí. Za to od nás postupně během tři čtvrtě roku získala “kapesné” ve výši 118 tisíc. Navíc tak umožnila ušetřit miliony korun mnoha dalším lidem.

Vy také lidem pomáháte šetřit na běžných platbách, jak to konkrétně probíhá?
Patron GO svým uživatelům neustále hlídá pravidelné platby, upozorňuje je na předražené transakce a rovnou jim nabídne levnější řešení. Typicky například rychlé nebo nevýhodné půjčky. Jakmile se například objeví nebankovní půjčka, okamžitě je upozorní, že přeplácí a vypočítá, o kolik platí více. A pomůže jim půjčku změnit na výhodnější.

Takže se je snaží i chránit?
Ano, máme dokonce i sekci nazvanou “Chraň se”. Když appka například zjistí, že si uživatel vyřídil hypotéku, ale neplatí životní pojištění, okamžitě ho na to upozorní. Vysvětlí, jaká mu hrozí rizika a rovnou mu pomůže zařídit nové pojištění. Uživatelé také mají možnost se přímo v aplikaci poradit s finanční poradcem.

Jak dlouho jste na trhu?
V Česku aplikace funguje dva a půl roku. Před rokem a půl jsme ji spustili i na Slovensku, kde je také hodně úspěšná. Máme už přes 150 tisíc aktivních uživatelů, kterým aplikace prověřila přes 30 milionů bankovních transakcí a platby v celkové hodnotě 17 miliard korun. Proto se brzy chystáme expandovat do Polska i na další středoevropské trhy.

Jak máte vše zabezpečené?
Skenování transakcí zabezpečujeme prostřednictvím licence PSD2, která zaručuje vysokou míru zabezpečení. Aplikace je propojená téměř se všemi bankami v Česku, a v počtu uživatelů i napojených bank u nás nemáme konkurenci. Máme připojeno nejvíce bank ze všech českých aplikací, které stahují data od uživatelů formou otevřeného bankovnictví.

Lukáš Vršecký
Je CEO a spoluzakladatel společnosti Patron GO. Založil věrnostní platformu Rondo a několik let řídil B2B obchod v Alza.cz. V byznysu a ve financích se pohybuje od roku 2016. Má rád online svět, technologické inovace a vymýšlení nových mobilních aplikací. Společnost Patron GO založil společně s Jiřím Patákem, zakladatelem finančního srovnávače Chytrý Honza.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *