Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Vzdělávací centrum TEREZA mentorovalo hvězdy Českého rozhlasu 

Tisíce lidí mělo možnost snížit svůj dopad na životní prostředí i ušetřit peníze ve své peněžence. V rámci týden udržitelnosti rozjel Český rozhlas projekt Udrž to! a vzdělávací centrum TEREZA bylo u toho.

V rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje, který se konal od 20. do 26. září 2023, se vzdělávací centrum TEREZA zapojilo do několika aktivit. Experti z jejího programu Ekoškola mentorovali moderátory a redaktory Českého rozhlasu Jana Pokorného, Hanu Řičicovou a Adélu Gondíkovou, kteří se rozhodli snížit svůj dopad na životní prostředí. Zároveň vytvořili pro Český rozhlas i sedm výzev, do kterých se mohla zapojit široká veřejnost v rámci webu Udrž to!. Lidé se tak mohli zapojit do výzev jako je Nech auto doma, Poznej svého farmáře či Kdo šetří, má za tři! Tyto výzvy často vedly nejen k udržitelnějšímu způsobu života, ale šetřily i peníze domácností.

Tipy ve výzvách se zaměřovaly na každodenní život a mohly tak být velmi přínosnými pro každého, kdo se zapojil.

„Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do Týdne udržitelnosti s Českým rozhlasem. Věříme, že je důležité, aby se o udržitelnosti hovořilo a aby se lidé dozvěděli, jak mohou sami přispět k ochraně životního prostředí,“ uvedl Jan Smrčka, vedoucí programu Ekoškola v České republice.

O programu Ekoškola
Mezinárodní program Ekoškola je fenoménem udržitelnosti a zodpovědného přístupu k životnímu prostředí, který má v České republice obrovský vliv. Program se zaměřuje na vedení dětí a učitelů k udržitelnějšímu způsobu života a tím jim umožňuje aktivně a samostatně zlepšovat prostředí, ve kterém žijí. Tento program je největší svého druhu na světě i v České republice a jeho účinky jsou neocenitelné. Program Ekoškola není jen o tom, jak snížit množství odpadu nebo šetřit energií. Je to filozofie, která poskytuje mladým lidem motivaci a sílu k tomu, aby se stali aktivními ochránci okolí a celého světa. Program vytváří generaci ekologicky uvědomělých občanů, kteří jsou odhodláni pozitivně ovlivňovat svět kolem sebe. V České republice funguje program od roku 2005 pod koordinací vzdělávacího centra TEREZA a je do něj zapojeno přes 400 škol a přibližně 70 tisíc žáků a učitelů. Více na www.ekoskola.cz.

O vzdělávacím centru TEREZA
TEREZA je nevládní organizace, která začala s pasením 3 koz, 17 ovcí a praktickou ochranou Prokopského území v Praze r. 1979. Dnes vzdělává přes 200 000 dětí, spolupracuje s více než 1 000 škol a 10 000 rodičů si od nás bere tipy, jak smysluplně trávit čas se svými dětmi. TEREZA se zaměřuje na koordinaci několika mezinárodních vzdělávacích programů (Ekoškola, GLOBE, Mladí reportéři pro životní prostředí, Les ve škole…) a zároveň vytváří vzdělávací know-how pro učení venku (Učíme se venku, Jděte ven) a klimatické vzdělávání. Více na www.terezanet.cz.

Zdroj a foto: Tereza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *