Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Portu Gallery upsalo umělecké předměty za 40,9 milionů korun

Online investiční galerie Portu Gallery za 5 let od svého založení upsala už 26 uměleckých předmětů v celkové hodnotě 40,9 milionů korun. Ve svých sbírkách má unikátní díla od světoznámých autorů jako Toyen, Kupka, Warhol nebo Banksy. Část své umělecké sbírky zpřístupnila veřejnosti v rámci Prague Art Weeku v Hauch Gallery. V nejbližší době se na Portu Gallery mohou investoři těšit na úpisy děl například od Františka Drtikola nebo Jana Vytisky.

Portu Gallery, první online investiční galerie, se v letošním roce poprvé zapojila do kulturního programu v rámci Prague Art Weeku ve dnech 21. – 24. září. V karlínské Hauch Gallery představila výběr unikátních uměleckých předmětů ze své sbírky pod názvem Phantoms of Portu Gallery. Výběr obrazů, soch a skleněných plastik spojovalo téma tajemna, magie a démonů. Ke shlédnutí byla díla od Františka Drtikola, Jiřího Načeradského, Matyáše Chocholy, Jana Vytiska, Alessandra Mendiniho, Reného Roubíčka, Martina Janeckého nebo Radky Bodzewicz. „Tato díla mají v naší sbírce zvláštní místo, svým způsobem nás očarovala, a i když to nebyla láska na první pohled, o to více si dnes jednotlivých autorů ceníme a jsme rádi, že jsme je do sbírky Portu Gallery zařadili,“ říká Martin Jaroš, šéf Portu Gallery. Podle Jaroše byla výstava divácky úspěšná, v průběhu čtyřech dnů se přišlo podívat přes 300 návštěvníků.

Portu Gallery umožňuje široké veřejnosti investovat do unikátních předmětů s historickou nebo sběratelskou hodnotou, a to již od jedné koruny. Tím, že si investoři nekupují celý předmět, ale pouze jeho část, se mohou podílet na výnosu velmi atraktivních položek, které by pro drobné investory byly jinak nedostupné. Umělecká díla jsou jedním z řady segmentů, které se na Portu Gallery v rámci úpisů objevují a je o ně vždy velký zájem. Za dobu existence online galerie byla upsáno už 26 uměleckých děl v celkové hodnotě 40,9 milionů korun. Mezi obrazy, grafikami, sochami nebo uměleckým sklem lze najít díla světoznámých autorů jako Toyen, Andy Warhol, František Kupka, Banksy, Alfons Mucha nebo František Drtikol. Nejdražším upisovaným dílem v hodnotě 3 190 000 korun je grafické album od Kupky s názvem Čtyři příběhy bílé a černé. Největší zájem byl právě o toto dílo, podařilo se jej upsat během pár minut. Nejvíce investorů, a to 521, se podílelo na investici do souboru sítotisků Saint Apollonia od Warhola.

„Investice do uměleckých předmětů je mezi investory dlouhodobě populární. Jde o zajímavou formu diverzifikace portfolia, kdy se investor může podílet na nákupu předmětu se kterým souzní, má k němu nějakou emoční vazbu, je například od jeho oblíbeného autora. V nejbližších týdnech nabídneme na Portu Gallery investorům další atraktivní úpisy umění, například set tří obrazů od Františka Drtikola, obraz od současného českého malíře Jana Vytisky nebo skleněnou plastiku od českého skláře Martina Janeckého. Zároveň připravujeme opravdu unikátní úpis, který odstartuje na konci října. Zatím, bohužel, nemohu ani naznačit, ale určitě se bude na co těšit.“ doplňuje Jaroš.

Prague Art Week v letošním roce opět představil to nejlepší z pražských galerií a muzeí umění.  Festivalový program se odehrál ve více než třech desítkách vybraných institucí a prostorech věnovaných umění. Diváci mohli navštívit vernisáže, komentované prohlídky, zúčastnit se performancí a doprovodných programů předních pražských muzeí.

O společnosti Portu:
Portu je česká robo-advisory platforma, umožňující jednoduše investovat do globálně diverzifikovaných portfolií složených na míru potřebám a cílům každého investora. Stará se o peníze více než 200 000 klientů v ČR, Slovensku i Polsku a pod správou má přes 22 miliard Kč. Online platforma Portu vznikla v roce 2017 v investiční skupině WOOD & Company, jejíž portfolio zahrnuje správu investičních aktiv a obchodování na burze s ročním obratem přibližně 25 miliard EUR. WOOD & Company působí v šesti evropských městech s centrálou v Praze, specialisty na investiční bankovnictví v Bratislavě a Bukurešti a specialisty na kapitálové trhy v Londýně, Miláně a Varšavě.

Portu Gallery je první online investiční galerie, která umožňuje široké veřejnosti investovat do unikátních předmětů s historickou nebo sběratelskou hodnotou již od jedné koruny. Portu Gallery umožňuje podílet se na výnosu i menším investorům tím, že si nekupují celý předmět, ale pouze jeho část. Svou investici tak mohou investoři rozložit mezi různé druhy aktiv a tím diverzifikovat případný zisk. Jak název napovídá, galerie nabízí různé investiční příležitosti. Od veteránů, sudů s whisky, lahví vína, historických houslí, sběratelských medailí a mincí, poštovních známek až po umění.

Foto: archiv Portu Gallery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *