Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Upcycling, recyklace a výměna oblečení: To všechno, a ještě víc, nabízí Festival udržitelnosti v Metropoli Zličín

V říjnu vypukne již 2. ročník Festivalu udržitelnosti v nákupním centru Metropole Zličín. Letos se mohou návštěvníci těšit na zajímavé výstavy a rozličné workshopy od neziskových organizací, swap nejen oblečení, prodej oblečení z druhé ruky, nebo z nevyužitých látek z českých textilek, chybět nebude ani soutěž s automatem na recyklaci nápojových kartonů od společnosti Tetra Pak a také unikátní slevová knížka Metropole Zličín. Na to vše, a ještě mnohem víc, se můžete těšit od 2. do 29.10.

Měsíc říjen patří udržitelnosti a své o tom ví také nákupní centrum Metropole Zličín, které po celou jeho dobu pořádá Festival udržitelnosti. Po loňském úspěšném ročníku, kdy se návštěvníci mohli dozvědět, jak šetrněji přistupovat k životnímu prostředí a seznámit se s cirkulární módou, minimalizací odpadu, vegetariánstvím a kompostováním ve městě, bude letošním hlavním tématem RECYKLACE, konkrétně 5R přístupy (z angl.): Refuse, Reduce, Reuse, Repair, Recycle. Návštěvníci se tak dozví informace o snižování odpadu formou sběru PET lahví a průmyslového plastového odpadu, nápojových kartonů a plechovek, využití recyklátu z odpadního PET v 3D tisku. Chybět nebudou ani praktické ukázky v rámci workshopů, kde se zájemci naučí, jak jednoduše upcyclovat oblečení, jak si vyrobit vlastní šperky, nebo se seznámí se swapem – výměnou oblečení, doplňků, hraček a knih. A to není zdaleka všechno. „Ráda bych pozvala ty, kdo se o udržitelnost a životní prostředí zajímají nebo by se chtěli dozvědět více, na náš Festival udržitelnosti. Pro návštěvníky jsme na celý měsíc říjen připravili zajímavé výstavy, praktické a zábavné workshopy, ale také soutěže a velmi oblíbenou slevovou akci, tzv. Slevovou knížku,“ říká Michaela Machovičová, marketingová manažerka nákupního centra Metropole Zličín.

Unikátní nábytek, ale i designové expozice
Po celou dobu festivalu budou mít návštěvníci možnost seznámit se s organizací Plastenco, která přetavuje recyklovaný plast do nejen krásných, ale především funkčních výrobků. Proto na centrálním náměstí Metropole Zličín bude stát unikátní výstava netradičního interiéru – tedy designového nábytku, doplňků interiéru a artové instalace z recyklovaného plastu vyrobeného 3D tiskem, například křesla, lampy, věšáky apod. a také 3D busta prezidenta Petra Pavla. Stejně jako vloni nebude chybět výstava od organizace REkrabička – REkelímek, která nabízí nejekologičtější obaly na jídlo a nápoje. Hned 9. října se na 20 dní přesunou z výstavy Designblok do nákupního centra expozice úspěšných designerů a architektů z Reborn Designu.

Víkendy v duchu workshopů
Soboty patří v rámci Festivalu udržitelnosti workshopům. Proto 14. a 21.10. od 14:00 do 18:00 budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet si 3D tisk na 3D tiskárnách a rovnou si také vytisknout jednoduchý přívěsek. Děti se 14.10. od 15:00 do 18:00 mohou těšit na Upcycling workshop, na kterém si vyzkouší upravit vlastní oblečení pomocí techniky výšivky, našívání či malování na předem připravené šablony. Ten děti seznámí se základy upcyklace a naučí je vdechnout nový život oblečení, které je poškozené nebo už je nebaví. Děti si také budou moct vyrobit záplaty v podobě naší planety a s pomocí lektorů se je naučí zažehlit na poškozené kousky oblečení. Ve stejný den, tedy sobotu 14.10., proběhne také dílna na výroby náušnic z PET recyklátu. Tento workshop osloví zejména dámskou část publika, která si pak může odnést vlastníma rukama vyrobený šperk.

Swap, oblečení z nevyužitých látek a second-hand
Po celé trvání festivalu bude v nákupním centru probíhat prodej nadčasové módy značky Cirkulo, která v souladu s principy udržitelnosti, ekodesignu a cirkulární ekonomiky šije z nevyužitých látek prémiové kvality od českých textilek. Swap oblečení, doplňků, hraček a knih proběhne o víkendu 14. – 15.10. od 10:00 do 18:00. I další říjnový víkend bude patřit oblečení – 21. a 22.10. se od 9:00 do 21:00 představí nadační second-hand MOMENT, který nabídne krásné kousky z druhé ruky. Těšit se můžete na bohatý výběr oblečení pro dospělé a děti, bižuterii, hračky a knihy. Organizace MOMENT je síť nadačních second handů, ve kterých vrací do oběhu předměty a oblečení z českých domácností. Výtěžek z prodeje posílá na konta 6 českých neziskových organizací.

Soutěžte o koloběžku a připravte se na akční slevy
Metropole Zličín si pro návštěvníky kromě festivalového programu připravila také dvě speciální akce. První je soutěž o hodnotné ceny se speciálním automatem na recyklaci nápojových kartonů od společnosti Tetra Pak. Zapojit se do ní je velmi jednoduché. Stačí být členem věrnostního programu nákupního centra, do recyklačního automatu odevzdat alespoň jeden nápojový karton, odebrat si stvrzenku se speciálním kódem a jeho prostřednictvím na infostánku v Metropoli Zličín vyplnit soutěžní lístek. Ten už pak stačí jen vhodit do losovacího boxu. Dne 31. října pak dojde k velkému slosování. Výherce se může těšit na elektrokoloběžku v hodnotě 22 tisíc korun, druhý vylosovaný na dárkovou kartu Metropole Zličín ve výši 6 tisíc korun a na třetího vylosovaného čeká dárková karta ve výši 3 tisíce. Jako druhou speciální akci si nákupní centrum připravilo slevovou knížku s kupóny, do které se i letos zapojilo velké množství obchodů, 19. – 22. říjen tak bude velmi lákavý prodloužený víkend plný slev pro celou rodinu.

Zdroj a foto: www.podzimvmetropoli.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *