Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Praha přivítá unikátní CIRKUS CIRKUS festival 2023 se špičkami světové akrobacie

Velkolepá show plná adrenalinu a strhujících výkonů umělců – artistů z celého světa – to je CIRKUS CIRKUS Festival 2023, který se uskuteční v hlavní festivalový den v sobotu 14. října od 13:30 a 18:30 v pražské areně O2 universum. Jedná se již o 6. ročník legendárního a největšího cirkusového projektu v Evropě s podtitulem ´Best of The World´. V porotě zasednou osobnosti jako například: syn Charlieho Chaplina nebo programový ředitel slavné pařížské Moulin Rouge. V O2 universum předvedou účinkující z celého světa symbolických 13 strhujících a velmi náročných čísel!

Vrcholem čísel bude takzvaný „Globus smrti“, kdy 6 artistů z Brazílie a Kolumbie jezdí na motorkách uprostřed kovového globusu a pak brazilský artista Diorios, který se nechá vystřelit z kanónu.

„Jde o nesmírně těžké a velmi rizikové číslo, které se už ve světě několikrát nepovedlo a skončilo jak těžkým zraněním, tak bohužel i smrtí. Věříme, že na českém Cirkus Cirkus festivalu se skvěle povede,“ říká prezident festivalu Artur Kaiser.

Diváci i média se mohou těšit na soutěžící z celého světa, kromě ČR to budou akrobati z Itálie, Francie, Španělska, Ukrajiny, ale také Ekvádoru, Norska, Etiopie, Bulharska, Švýcarska nebo Brazílie.

„Artisté se utkají o zlaté, stříbrné a bronzové místo. Jde o mezinárodní, jeden z největších a nejprestižnějších festivalových cirkusů na světě,“ řekl prezident festival Artur Kaiser.

Velmi atraktivní bude také porota složená z českých i světových osobností. Kromě herců Hany Gregorové, Evy Hruškové, Jana Přeučila, Tomáše Matonohy, Petra Baťka, dětské herecké hvězdy legendárního seriálu Cirkus Humberto Pavla Manga, zpěvaček Elis Mraz a Nikol Ďuricové, přijedou také Eugéne Chaplin, syn herce Charlieho Chaplina, filmař, dokumentarista a nahrávací technik, jenž spolupracoval i s takovými hvězdami, jako byli Rolling Stones, David Bowie či Queen.  Je také pokračovatelem slavného rodu a ve Švýcarsku, kde žije, provozuje muzeum s odkazem na slavného otce.

„Přijede také můj velký přítel Thiéry Outrilla, programový ředitel legendárního pařížského kabaretu Moulin Rouge. Tito pánové se na Cirkus Cirkus Festival už teď velmi těší,“ podotkl Artur Kaiser.

Jak porotci, tak i diváci se v O2 universum mohou těšit i na famózní scénu, jejímž autorem je uznávaný a světově vyhledávaný stage designér Martin Hruška. Programem bude provázet moderátor a showman Petr Šiška.

Soutěžní festival cirkusového a artistického umění bude bez zvířat. Kromě jiného by v hale zvířata neměla patřičný komfort ani zázemí, na který jsou zvyklá. „To, co nabízí O2 arena pro diváky, nemůže nabídnout pro zvířata…“ dodal Kaiser.

Úroveň a čísla, která program CIRKUS CIRKUS Festival 2023 nabídne, se řadí mezi TOP 10 světových cirkusových festivalů. VSTUPENKY jsou od 250 korun.

Zdroj a foto: Cirkus Cirkus festival

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *