Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

VOLÁME VŠECHNY SNÍLKY! Společnost LEGO Group oživuje nespoutanou tvůrčí sílu dětských snů ve své nové produktové řadě LEGO® DREAMZzz™

Vstupte do světa snů s novými stavebnicemi LEGO® DREAMZzz™, které jsou skutečně inspirované tím, jak děti sní. Průzkum zjistil, že dvě ze tří dětí na světě tvrdí, že jim snění pomáhá být kreativnější.

Společnost LEGO Group představila zcela novou řadu LEGO® DREAMZzz™, která oživuje kreativitu dětských snů prostřednictvím nového televizního seriálu a stavebnic. Vytváří tak neuvěřitelný zábavný zážitek, ve kterém je dětská fantazie a kreativita prioritou.

Celosvětová studie ukazuje význam snění pro kreativitu
Řada LEGO® DREAMZzz™ byla vyvinuta společností LEGO Group na základě globálního výzkumu s více než 23 000 dětmi ve věku 6-12 let z 29 různých zemí. Studie se zabývala dětskou představivostí, psychologií snů a jejich významem pro zpracovávání emocí, řešení problémů a zároveň i významem hry pro kreativní rozvoj.

Z výzkumu v České republice vyplynulo, že sedm z deseti dětí (71 %) zažívá složité emoce v každodenním životě, jako jsou stres nebo osamělost. Nejčastější příčinou těchto negativních emocí uvádí školu (38 %), třetina uvádí nemoc (33 %) a pětina kamarády (17 %). Více než desetina (11 %) z těch, kteří prožívají nelehké emoce, uvádí, že zažívá více nočních můr. Téměř dvě třetiny (62 %) uvádí, že noční můry dokáží ovlivnit zbytek jejich dne.

Odborníci na spánek však upozorňují, že sny mohou hrát klíčovou roli při zpracovávání složitých emocí a při zapojení dětské představivosti. Většina dětí (86 %) zažívá během snění pozitivní emoce a mnohé z nich uvádějí, že po probuzení ze snů benefitují. Více než polovina dětí (56 %) tvrdí, že jim pozitivní sny pomáhají být přes den kreativnější. Téměř stejný počet dětí (54 %) vymýšlí nápady, které by mohly využít, až se probudí. Načež 52 % dětí tvrdí, že i čas strávený hraním ovlivňuje jejich sny.

Psycholožka a odbornice na behaviorální spánek Dr. Shelby Harrisová, která na výzkumu spolupracovala se společností LEGO Group, uvedla: „Děti jsou přirozenými snílky a dobrodruhy, ale s přibývajícím věkem je společenský tlak začíná omezovat a omezuje jejich fantazii. Snění je univerzální fenomén, který děti na celém světě obecně vítají. Vzhledem k tomu, že v jejich každodenním životě přibývá stresu a požadavků, je v dnešním světě důležité podporovat volnou hru a kreativitu. Výzkum jasně prokázal, že u dětí, které mají přístup k volnému času na hraní, se zvyšuje četnost snění, a v důsledku toho se cítí šťastnější a mají větší fantazii. Je skvělé vidět nový obsah, jako je řada LEGO® DREAMZzz™, která dětem ukazuje, jak lze naše sny využít v reálném světě a pomoci jim tak naplno rozvinout jejich tvůrčí potenciál.”

Vstupte do světa snů: Společnost LEGO představila televizní seriál LEGO® DREAMZzz™
Televizní seriál LEGO® DREAMZzz™ následuje dobrodružství kamarádů ze školy – Matea, Izzie, Coopera, Logana a Zoey. Ti se připojí k tajné organizaci a naučí se využívat sílu jejich představivosti na cestě do Snového světa, a také aby porazili strašlivého Krále nočních můr! Televizní seriál LEGO® DREAMZzz™ odstartoval s prvními deseti epizodami 15. května. V srpnu jej doprovodí další epizody a zbrusu nové stavebnice.

„LEGO® DREAMZzz™ je náš první koncept, který oslavuje úžasný svět snění a zkoumá, co se stane, když se sny stanou skutečností, obyčejné děti se stanou neobyčejnými a kreativita se stane superschopností!”, jak řekl Cerim Manovi, Kreativní ředitel řady LEGO® DREAMZzz™. „Chceme, aby se děti nebály realizovat své nejdivočejší sny a při snění si užívaly skutečnou sílu své tvůrčí představivosti. A to je teprve začátek!”, dodává Manovi.

Prvních deset dílů seriálu LEGO® DREAMZzz™ je ke zhlédnutí na YouTube v playlistu LEGO® DREAMZzz™ a také je k dispozici ke sledování na ČT :D, Netflixu nebo Amazon Prime. V srpnu se fanoušci dočkají dalších deseti dílů.

Náš TIP: Nové stavebnice LEGO® DREAMZzz™
LEGO® DREAMZzz™ Izzie a králíček Bunchu (71453)
Pomozte Izzie stvořit velkou verzi jejího oblíbeného plyšáka a zachránit plyšového králíka, kterého unesl přízračný Škleboun.

LEGO® DREAMZzz™ Mateo a robot Z-Flek (71454)
Proměňte Z-Fleka na parádního robota a pomozte Mateovi zachránit Jaydena, kterého unesla příšera z nočních můr.

LEGO® DREAMZzz™ Šklebostráž (71455)
Pomozte Mateovi a Z-Flekovi zachránit kamaráda Coopera ze zlých spárů Šklebostráže, který je se svou kořistí na cestě za Králem nočních můr.

LEGO® DREAMZzz™ Želví dodávka paní Castillové (71456)
Vyberte si ze dvou možností sestavené této parádní dodávky. V základní podobě má stavebnice Želví dodávka paní Castillové pohyblivá kola a sundavací střechu. Ve variantě ponorky má želví dodávka jako doplněk raketu a pohyblivý periskop.

LEGO® DREAMZzz™ Létající kůň pegas (71457)
Podobně jako v televizním seriálu se tu odehrává příběh Zoey a její záchranné mise za kamarádkou Novou, kterou unesla noční můra Susan na létajícím koni pegasovi.

LEGO® DREAMZzz™ Krokodýlí auto (71458)
Vytvořte parádní auto, které pomůže zachránit Jaydena před děsivým Nočním lovcem. Máte na výběr mezi sestavením krokodýlího auta k boji proti nočním můrám a super rychlým terénním autem a mini loďkou k jejich pronásledování.

LEGO® DREAMZzz™ Stáj snových stvoření (71459)
Přesuňte se do kouzelného světa plného přírodních detailů a nových kamarádů, kde se setkáte s bájnými stvořeními a budete se start o kouzelné květiny. Máte na výběr mezi ozdobením jelena jako létajícího pegase nebo nádherného ochránce lesa.

LEGO® DREAMZzz™ Vesmírný autobus pana Oze (71460)
Postavte Vesmírný autobus pana Oze a naplňte ho minifigurkami důležitých postav, jako je Mateo a pan Oz, kteří pomohou zachránit Svět snů před bandou stvoření z nočních můr.

LEGO® DREAMZzz™ Fantastický domek na stromě (71461)
Stavebnice je inspirována kouzelným domkem na stromě, kde se scházejí hrdinové seriálu a obsahuje tři části: kuchyň paní Castillové, pokoj Izzie a Matea a obývací pokoj, a navíc vyhlídkovou věžičku a parádní houpačku.

LEGO® DREAMZzz™ Žraločkoloď z nočních můr (71469)
Noční lovec unesl Izziina oblíbeného plyšáka a spojil ho s pirátskou lodí, aby vytvořil strašlivou loď ve tvaru příšery, kterou si teď děti postaví.

LEGO® DREAMZzz™ Snová vesnička (40657)
Vesnička je fantastickým místem, kam se hrdinové často vydávají ve svých snech, a je plná snových stvoření a kouzelných obchůdků jako je kouzelný obchůdek, pekárna a kovářská dílna. Děti si mohou hrát na nakupování nebo přestavět moduly a vytvořit obrannou věž, aby se připravily na útok Šklebounů!

Zdroj a foto: Lego

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *