Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Tereza Kujová a Jan Studnička spouští nový podcast Stanice hrůzy, a to na monetizační platformě Forendors

Tereza Kujová a Jan Studnička, dynamické tvůrčí duo, které má za sebou oceňovaný podcast Hodina dějepichu o historii intimností, se vrhá do temných hlubin hororového filmu a literatury. Autoři podcastu, který se stal Objevem roku 2023 a získal 1. místo v kategorii vzdělávacích podcastů spouští nový projekt. Nazvali jej Stanice hrůzy. Určený je pro všechny fanoušky hororových příběhů. Podcast startuje ve čtvrtek 5. října v podvečer. Nové díly budou vycházet každý týden v podobnou dobu. Zatímco první dva díly budou k dispozici veřejně celé, od třetího dílu, bude plná verze podcastu dostupná jen pro předplatitele Stanice hrůzy na platformě Forendors. 

Dvojice autorů si díky spolupráci na Hodině Dějepichu vyzkoušela dynamiku, která jim pro tvorbu funguje a nyní se rozhodli se  tématicky rozkročit. Čekat tedy můžeme, že Jan nás bude provádět informacemi o hororových příbězích a Tereza jeho slova bude glosovat svými postřehy. Tematicky se bude autorská dvojice držet hororových filmů i povídek či knih. Stanice hrůzy tak vznikla nejen pro milovníky všech strašidelných děl, ale také pro ty, kteří chtějí diskutovat, ať už o samotném zpracování, hereckých či dabérských výkonech či zjistit a dozvědět se nějaké zajímavosti z natáčení i slyšet postřehy ostatních. Tento podcast posluchače přenese do stanice plné hrůzostrašných děsů. Nová epizoda bude vycházet každý čtvrteční večer na Forendors.cz.

Máme desítky tisíc pravidelných posluchačů a ti nám často psali, že nemají, co poslouchat. Tak jsme s Honzou hledali další téma, které nás bude bavit a našli jsme ho v hororových příbězích. Naše posluchače chceme do tvorby zapojit. Chceme kolem tématu hrůzy plných příběhů tvořit komunitu lidí, která k němu má co říct. I proto jsme si vybrali platformu Forendors. Jednak si vyzkoušíme monetizaci a propagaci naší práce bez Reflexu za zády, a jednak zde můžeme pracovat s interaktivními prvky, které naše podporovatele zapojí například do volby témat,” popisuje start projektu a výběr platformy Tereza Kujová.

Každý díl bude začínat nějakou známou či méně známou hororovou děsivou povídkou. Hned na úvod tak posluchače velmi rychle přenese do stanice plné hrůzostrašných příběhů, tzv. creepypasty. Jedná se o krátké hororové strašidelné příběhy a pověsti, kde o vraždy, sebevraždy, paranormální jevy a tajuplné události není nouze. Častou jsou tyto příběhy sdílené a šířené na internetu. Avšak v dobách před internetem se tyto historky šířily především u táborákových ohňů. Takže jestli jste jezdili na tábory, hned na úvod si můžete ověřit, zda jste někdy podobnou historku slyšeli nebo se jedná o tu, která se povídala na vašem táboře.

Stanice hrůzy bude mít i své sociální sítě. První dva díly budou volně dostupné. Od třetího dílu v premiéře a plné délce budou hororové příběhy dostupné ve čtvrtky jen pro předplatitele na Forendors.cz. V pátek pak budou moci všichni posluchači slyšet 15 – 20 minut dlouho ochutnávku dalšího dílu.

První díl se věnuje zrodu dnešních marvelovek
prvním díle se oblíbená a známá dvojice Jan Studnička a Tereza Kujová věnují dnes již kultovnímu upířímu akčnímu hororu známému jako Blade. Jde o film z roku 1998 a byl natočen podle komiksové předlohy z dílny Marvel Comics. Tento snímek je pravděpodobně zrod marvelovek. Do hlavní role byl obsazen Wesley Snipes hrajícího Bladea, napůl člověka, napůl upíra bojujícího proti dalším upírům. Po úspěchu prvního filmu byly nakonec natočeny ještě dva celovečerní filmy, kde Wesley Snipes v roli Bladea sehrál svou životní roli. Věděli jste, že Blade je první superhrdinský film s černošskou hlavní postavou? A že v tomto filmu můžete slyšet nejlepší techno remix devadesátých let? Nebo že na původní závěrečnou scénu režisérovi nezbyly peníze? Nejen toto se dozvíte, když si pustíte Stanici hrůzy.

Na platformě Forendors, pro kterou aktuálně můžete hlasovat v kategorii Nástroje a služby v Křišťálové Lupě si můžete vybrat z mnoha podcastů z kategorií, které vám vyhovují. Terapie sdílením PODCAST, Radio ZEITUNG, Chumelenice, Brain We Are, Kecy & Politika, Mirka Van Gils Slavíková a další tvůrce z oblasti know-how, vzdělávání, zábavy, literatury, sportu, cestování nebo umění si zde vybere každý. Nově je k dispozici i mobilní aplikace pro iOS i Android.

Zdroj a foto: Forendors

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *