Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Pomsta za výzvy v MasterChef Česko. Roman Staša a Pavel Berky si v Souboji na talíři vychutnají přísné porotce

Zvonivý smích Romana Staši a objetí Pavla Berkyho přivítaly Přemka Forejta a Jana Punčocháře v nejnovější epizodě cestovatelské kulinářské show Souboj na talíři. Roman i Pavel hned na začátku přiznali, že tento souboj bude pomstou za všechny výzvy v MasterChef Česko, kterým museli v roce 2020 čelit. Kdo prohraje, bude se procházet po žhavých uhlících bos.

Roman Staša oběma známým kuchařům zadá úkol vytvořit variaci romského jídla goja. „Je to typické tradiční romské jídlo. Je to plněné tlusté střevo plněné bramborovou směsí. Když ho někomu dáte, tak ho uctíte. Jeho příprava je celodenní proces,“ popisuje Pavel Berky.

Roman Staša si pro Přemka a Honzu vymyslel, že pokrmy musí připravovat na otevřeném ohni. První problém nastane, když se zjistí, že nejsou k dispozici zápalky. Honza Punčochář při přípravě svého jídla bude vycházet z klasického goja. Střívka naplní škvarkama, houbama a hlavní surovinou budou brambory opečené na sádle a škvarcích. Aby to bylo speciální, přidá trochu lanýže. A k lanýžům se pokusí pomocí svině Milušce, která údajně umí hledat lanýže.

Přemek nechce dělat goja, rozhodne se dělat holubky. Uvaří hlávkové zelí. Do odloupnutých listů bude balit holubky. Orestuje je na oleji a trošce másla. Rozhodne se k nim udělat rajčatovou omáčku. K základu, kde má cibuli, rajský protlak, římský kmín, uzenou papriku, zázvor, koriandr, kari, přidá kapičku šťávy z kysaného zelí.

Kdo se nakonec bude po žhavých uhlících uvidí diváci TV Nova uvidí zítra ve 20:40.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *