Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Případy Josefa Klímy: Rekonstrukce dokázala, že Leopold Hilsner nemohl zavraždit Anežku Hrůzovou

Jednou podvodníkem, pořád podvodníkem? Tohle pořekadlo by dobře platilo na šéfku jedné právně-realitní kanceláře. Svým klientům totiž dlouhodobě slibuje výhodné koupě nemovitostí v exekucích. Místo zprostředkování koupě ale pouze shrábne peníze formou zálohy a pak už jen mlží. A velké odhalení ve druhé reportáži. Co když vrahem Anežky Hrůzové v notoricky známém případu nebyl Leopold Hilsner? Reportér Jaroslav Mareš udělal rekonstrukci přímo v Polné u Jihlavy.

Na první pohled to vypadalo jako skvělá nabídka. Společnosti Martiny Purdjakové slibovaly získat nemovitosti v exekucích za zajímavé ceny. Firmy prý dokážou domluvit odkup domů či bytů předtím, než půjdou do dražby. Realita ale byla jiná. Desítky klientů podepsaly smlouvu, zaplatily zálohu a potom se nedělo nic. Až po urgencích přišlo mlžení a lži. A to v jednom případu i ve chvíli, kdy už nemovitost koupil někdo jiný. Jedna poškozená v reportáži Marcely Sobotkové přiznala, že přišla o víc než 300 tisíc korun, a další mluví o desetitisícových částkách. Ředitelka firem, která je aktuálně v exekucích, je navíc známou firmou. Za podobnou činnost byla už v minulosti pravomocně odsouzena a lidé, kteří s ní pracovně přišli do styku, o ní nemluví v dobrém. Na co si dát v podobných případech pozor? A mají poškození klienti šanci získat peníze zpět?

Test Jaroslava Mareše dokazuje, že Hilsner nemůže být vrahem Anežky Hrůzové
Vražda Anežky Hrůzové v Polné u Jihlavy je jedním z nejznámějších a nejdiskutovanějších tuzemských zločinů v historii. Teprve devatenáctiletou katoličku v dubnu roku 1899 kdosi brutálně zavraždil. Uhodil ji do hlavy, uškrtil provazem, nakonec podřízl a tělo ukryl do mlází. Z vraždy byl obviněn Žid Leopold Hilsner a v nestandardním procesu následně odsouzen. Případ vyvolal vlnu antisemitismu, které se začalo říkat hilsneriáda. Pochybnosti o vině Hilsnera panují už přes sto let. Reportérovi Jaroslavu Marešovi to proto nedalo. Vypravil se do Polné a udělal vlastní rekonstrukci případu, ze které vyplývá, že pokud platí časová souslednost uvedená ve výpovědích svědků, Hilsner nemohl vraždit! Co všechno při rekonstrukci zjistil? A proč je důležité otázky okolo případu po letech definitivně objasnit?

Případy Josefa Klímy můžete sledovat v úterý ve 22.50 na Primě a v neděli ve 21.30 na CNN Prima NEWS.

Zdroj a foto: TV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *