Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZe života

Charitativní kalendář DOMA 2024 je tady! Ještě před křtem přinesl Cestě domů a Arkadii půl milionu korun

Již šestým rokem otevírají slavné české osobnosti své přísně střežené domovy fotografovi Štěpánu Honovi, aby daly vzniknout originálnímu kalendáři a společně tak pomohly potřebným. Přinášíme vám základní informace o projektu a malou ochutnávku z pořízených fotografií. Ty nejlepší budou jako každý rok zveřejněny až v kalendáři.

Koho na stránkách kalendáře příští rok potkáte?
Letos nás k sobě domů pozvali a poodhalením kousku svého soukromí pomohly dobré věci Eliška Křenková, Kryštof Hádek, Adam Mišík, Hynek Čermák, Judit Pecháček, Martin Řezníček, Tomáš Bambušek, Bára Basiková, Dykovi, Geislerovi a Pokáč.

Co pro Vás znamená DOMA? Odpovídá jedna z portrétovaných, zpěvačka Bára Basiková:
“Domov je místo, kde jsou moje děti. Kde se cítím svá, kde jsem to já, kde se cítím bezpečně. Kam za mnou nikdo jiný nemůže. A Cesta domů? Vše, co lidi dělají pro lidi, má smysl. Protože jedině život, který žijeme pro ostatní, má smysl.”

Unikátní kalendář plný intimních dokumentárních portrétů, které nabízí pohled na mediálně známé tváře tak, jak je neznáme, vzniká s minimálními náklady a velkým nasazením mnoha šikovných lidí. Černobílé fotografie na kvalitním papíře jsou doplněny o zajímavé kalendárium s velkým plánovacím prostorem. Vše dohromady tvoří výjimečný nástěnný kalendář, který lze získat jen jako odměnu za dar neziskovým organizacím Cesta domů a Arkadie.

Každým rokem se částka, kterou kalendář pomůže získat, zvyšuje. Předloni poprvé těsně překonala milion korun, loni to bylo téměř milion a čtvrt. Letošní úspěšný začátek kampaně naznačuje další posun.

Kalendář bude pokřtěn 13.10. v 19:30 v La Fabrice v rámci benefičního večera pro Cestu domů. Pokřtít jej pomůže Vojta Dyk a další osobnosti z kalendáře.

V rámci křtu bude premiérově promítnut i spot, se kterým následně odstartujeme další část podzimní kampaně.

Příjemci darů jsou již několik let Cesta domů a Arkadie. Proč právě tyto organizace?
Jedním z hlavních cílů Cesty domů je odtabuizovat smrt a umožnit lidem umírat v domácím prostředí uprostřed svých blízkých. Smyslem jejich aktivit je mimo jiné ukázat, že smrt je přirozená součást života, o které se má mluvit a nepatří za zavřené dveře. Našli jsme způsob, jak mohou slavné osobnosti tím, že se nechají vyfotit u sebe doma, pomoci lidem zůstat doma i v situaci, kdy by si to sami nemohli dovolit” říká autor projektu Štěpán Hon. Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím a jejich blízkým, provozuje domácí hospic, poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny a přispívá ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života.

Kalendář má ale ještě další charitativní rovinu – za kompletací limitované edice, která je osobně podepsaná všemi protagonisty, a za distribucí všech kalendářů stojí od začátku projektu chráněná dílna teplické Arkadie, která již 33 let podporuje důstojný a plnohodnotný život lidí se zdravotním postižením. Provozuje speciální školy a řadu sociálních služeb včetně zaměstnávání v chráněných dílnách.

A právě v Teplicích budete mít další možnost osobního setkání s tvůrcem a jeho fotografiemi. Na výstavě “Šťastné cesty všechny” v jízdárně Teplického zámku představí Štěpán Hon mimo jiné i fotografie z projektu DOMA. Vernisáž 29. listopadu v 18:00 autorovi pomůže hrou na kytaru a zpěvem zahájit Vladimír Javorský, jehož portrét byl v kalendáři DOMA 2021. A 12. prosince v 17:00 se pak v jízdárně teplického zámku můžete těšit na představení projektu DOMA za doprovodu písní Báry Basikové. Výstava potrvá do 21. ledna ledna roku 2024 a bude na ni navázána řada doprovodných akcí.

Zde si můžete prohlédnout galerii osobností ze všech předchozích ročníků projektu DOMA: https://projektdoma.cz/portrait/

Zdroj a foto: DOMA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *