Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Peklo nekonečného dospívání nejlepším seriálem. Voyo Originál Sex O’Clock si odnáší cenu z festivalu v Ostrově

Voyo si v krátké době připisuje další festivalový úspěch. Cenu za nejlepší seriálovou tvorbu na 55. ročníku dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově získal komediální seriál z dílny Voyo Originál Sex O’Clock. Odborná porota na něm ocenila zejména „vynalézavou dramaturgickou stavbu jednotlivých dílů a humorné řešení dramatických situací“ přičemž dodala, že „seriál Karoliny Zalabákové a Jana Bártka je pevně žánrově uchopen a díky nápaditému hereckému obsazení a aktuálnímu vykreslení postav má ambice dokonale oslovit cílovou skupinu“. Seriál se na Voyo vrátí druhou řadou.

„Naším snem bylo, aby se Sex O’Clock dostal nejen k teenagerům, ale také k jejich rodičům či dokonce prarodičům. Chtěli jsme divákům vyprávět příběh ‘pekla nekonečného dospívání‘, které dokáže sežehnout, ale také nažhavit a pobavit. Sex O’Clock nám připomíná, že každý problém je poloviční, když o něm máme odvahu začít mluvit. Cena přichází právě ve chvíli, kdy dopisujeme desetidílné pokračování a chystáme se na náročné zimní natáčení. Je to obrovsky nabíjející a zároveň zavazující. Druhá série se totiž odehrává o Vánocích. A to, jak všichni víme, z hlediska vztahů nemusí být úplně pohádka. Držte nám palce,“ říká režisérka a producentka Cinebonbon Karolina Zalabáková. Její režijní kolega Jan Bártek ji doplňuje: „Máme obrovskou radost nejen z ceny, ale zejména ze zpětné vazby, která se nám na diskuzích po projekcích Sex O’Clock dostala. Děti, tedy spíš už studenti, se nebáli upřímně vyjadřovat své názory, a že nebyly vždy jen pochvalné. Ale díky za to, protože pochvala nás sice může potěšit, ale nikam nás neposune v tom, abychom druhou řadu ještě zlepšili.“

Seriál Sex O’Clock sleduje životní osudy Adama (Maxmilián Kocek), který až dosud řešil především to, kdy už konečně přijde o panictví a jak dopadne jeho taneční kariéra. Jeho otec Michal (Jan Révai) ale zásadním životním odhalením obrátí celé rodině život naruby, přičemž odstartuje řetězec nečekaných událostí, se kterými si musí poradit jak Adamova matka Judita (Petra Bučková), tak jeho sestra (Sára Korbelová) a babička Greta (Jana Švandová).

„Jsem šťastná, že tenhle námět ulovila televize Nova a Voyo. Věřili jsme mu od začátku. Každá televize hledá náměty, které mají potenciál a pravděpodobnost diváckého úspěchu, ale tady byla hlavní touha tvůrců místo: ‚tohle by se mohlo líbit‘ něco opravdu říct, vyprávět a ukázat. A v tom je za mě hlavní síla Sex O´Clock. To, že má seriál úspěch u diváků, je pro nás nesmírná radost a potvrzení, že jsme se vydali dobrým směrem a taky nám to dává energii do další série,“ říká kreativní producentka Voyo Marta Fenclová.

Ostrovský filmový festival, původně národní přehlídka filmové tvorby, vznikla v roce 1969 z iniciativy nadšenců, ostrovských učitelů a členů dětského filmového klubu Martin. Pravidelným návštěvníkem a fandou přehlídky byl scenárista a spisovatel Ota Hofman. Po letech jeho patronátu nejen nad přehlídkou, ale i celou dětskou tvorbou byl nově se formující festival s pojmenován „Festival Oty Hofmana“.

„Určitě to byla beseda k Sex O’Clock s herci a tvůrci,“ odpovídá na dotaz, co diváky letos zejména zaujalo, výkonný ředitel festivalu Vladimír Keblúšek a dodává: „Děti samozřejmě zajímaly nejen témata, kterým se seriál věnuje, ale také to, jak se natáčí intimní scény. To je samozřejmě velmi atraktivní pro následné debaty. A my dětem chceme tyto debaty po projekcích nabízet. Chceme je motivovat, aby seriál dokoukaly během školní výuky nebo i samy. A musím říct, že v mnoha případech se nám to daří. Například loni se tu s obrovským ohlasem setkala minisérie Jitřní záře, a to nejen díky svému tématu. Měli jsme reakce od učitelů, že se na seriál děti opravdu dívaly. Věřím, že to bude i letos v případě Sex O’ Clock.“

Ocenění z Ostrova je už třetí festivalovou cenou, kterou si Voyo Originály v posledních týdnech připisují, a to po ceně za nejlepší seriál střední a východní Evropy na mezinárodním festivalu televizní a online tvorby Serial Killer za novinku Metoda Markovič: Hojer a hlavní a studentské ceně pro první řadu minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje z filmového festivalu Finále Plzeň.

Sex O’Clock // režie: Jan Bártek, Karolina Zalabáková// showrunner: Karolina Zalabáková // scénář: Matěj Randár, Karolina Zalabáková // kreativní producentka Voyo: Marta Fenclová // producent Cinebonbon: Lukáš Gargulák // výkonný producent Voyo: Tomáš Luňáček // vedoucí produkce: Lucie Chalánková // kamera: Václav Fronk // světla: Martin Rek // zvuk: Jan Kalužný // kostýmní výtvarnice: Katarina Chválová // architekt: Bernadett Királyová // výprava: Roman Mazal // hudba: Jiří Burian // taneční choreografie: Marek Zelinka // hrají: Jan Révai, Maxmilián Kocek, Karolin Omastová, Petra Bučková, Sára Korbelová, Tom Sean Pšenička, Kryštof Švehlík, Csongor Kassai, Leona Skleničková, Iva Kruntorádová, Jana Švandová, Vašek Vašák, Zuzana Kanócz, Lucie Siposová, Kristýna Leichtová, Vivien Machková, Eva Podzimková, Jakub Žáček, Regina Řandová, Michal Borovský, Viktor Dvořák, Zdeněk Julina, Iva Pazderková, Vojtěch Vodochodský, Josef Carda, Pavel Zatloukal, Martin Siničák a další

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *