Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Hračky znovu vyhrály!

Ve čtvrtek 12. října se v pražském klubu SALSITA konalo slavnostní vyhlášení výsledků 16. ročníku soutěže Hračka roku. V rámci projektu, který oceňuje nejzajímavější a nejkvalitnější hračky pro děti, vybrala porota spolu s veřejností vítěze v šesti různých kategoriích a rozhodla také o absolutním vítězi celé soutěže. Stalo se jím PUTOVÁNÍ MAGICKOU PRAHOU od společnosti Albi ČR a.s. V letošním roce porota ocenila v nové kategorii Český originál inovativní české hračky a na první příčce se umístil PROVLÉKACÍ BUUK od společnosti Juuva.cz s.r.o.

V odborné porotě letos zasedla Eva Čejková, zakladatelka a výkonná ředitelka úspěšného startupu Testuj.to a iniciátorka komunity Ženy s.r.o., Markéta Děrgelová, známá herečka, která je také vášnivou sportovkyní a fanynkou pohybového divadla, Bára Hubená, výtvarnice a vedoucí oboru Design herních předmětů na Vyšší odborné škole uměleckoprůmyslové v Praze. Hračky hodnotil také dětský psycholog, psychoterapeut a lektor Martin GalbavýRomana Böhmová, influencerka známá jako autorka foodblogu s názvem „Na skok v kuchyni“ a Josefina Masopustová, analytička největšího českého rodičovského serveru eMimino.

Porota při svém hodnocení bere v úvahu šest kritérií – bezpečnost, design (vzhled a obal), originalitu/technickou inovaci, kvalitu použitých materiálů a konečně zábavu a vzdělávací/herní hodnota. „Hračky mohou dětem pomáhat rozvíjet různé dovednosti a schopnosti, jako je motorika, kreativita, fantazie, logické myšlení, komunikace a sociální interakce. Zároveň by měly být zábavné a přinášet dětem radost. Dobré hračky představují kombinaci zábavy a nenásilného vzdělávání. Poskytují dětem možnost objevovat a učit se novým věcem,“ vysvětluje Veronika Vlčková, manažerka Hračky roku, a dodává, že hlavním posláním projektu je pomáhat s výběrem komukoliv, kdo hledá vhodnou hračku.

Na slavnostním večeru, který moderovala Naomi Adachi, vystoupil zpěvák Milan Peroutka. Hosté měli možnost setkat se také s laureáty soutěže pro talentované děti Zlatý oříšek. Mimořádné výkony na profesionální úrovni předvedli pozounista Sebastian Cretan, charismatický bubeník Janek Paška, fenomenální klavíristka Klárka Gibišová, muzikálový herec a zpěvák Ondřej Tolar nebo akordeonista a showman Jaroslav Pokuta.

Soutěž má také dobročinný rozměr. Hračky zaslané do testování letošního ročníku byly stejně jako loni věnovány Nadačnímu fondu Radost dětem. Symbolicky je převzala předsedkyně správní rady paní Kateřina Wich. Nadační fond od svého založení v roce 2011 pomohl více než šesti tisícům malých pacientů s onkologickým, hematologickým či jiným dlouhodobým onemocněním a dětem z dětských domovů z celé České republiky.

Jan Vidím, CEO KNOWLIMITS Group, a.s. v závěru večera předal šek v hodnotě 50 000 Kč přednostovi Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice v Praze-Krči a členovi správní rady Nadačního fondu Kolečko, který získané prostředky využije na podporu Center dětské traumatologie a jejich malých pacientů po těžkých úrazech.

Přehled výsledků Hračky roku 2023:

HRAČKA ROKU

 1. místo PUTOVÁNÍ MAGICKOU PRAHOU Od: Albi ČR, a.s.
 2. místo POSVIŤ SI NA DINOSAURY T REX Od: Albi ČR, a.s.
 3. místo BABY BORN S KOUZELNÝM DUDLÍKEM Od: Zapf Creation AG

VZDĚLÁVACÍ a KREATIVNÍ HRAČKY

 1. místo Koně – Objevuj svět Od: Albi ČR, a.s.
 2. místo HEY CLAY MODELOVACÍ HMOTA LESNÍ ZVÍŘATA Od: TM Toys
 3. místo ROZRŮSTAJÍCÍ SE MĚSTO Od: P.Bartoš/Postav si město

OUTDOOR HRAČKY

 1. místo PUTOVÁNÍ MAGICKOU PRAHOU Od: Albi ČR, a.s.
 2. místo FRU BLU MEGABLASTER Od: TM Toys
 3. místo MY HOBBYHORSE AURORA APPALOOSA Od: My Hobbyhorse

HRAČKY PRO HOLKY

 1. místo BABY BORN S KOUZELNÝM DUDLÍKEM Od: Zapf Creation AG
 2. místo AUTUMN A JEJÍ KOŇSKÁ STÁJ Od: LEGO Trading s.r.o.
 3. místo ŠICÍ STROJ Od: Albi ČR, a.s.

HRAČKY PRO KLUKY

 1. místo POSVIŤ SI NA DINOSAURY T REX Od: Albi ČR, a.s.
 2. místo LEGO CITY VELITELSKÝ VŮZ HASIČŮ Od: LEGO Trading s.r.o.
 3. místo MONTI SYSTÉM MS 78 ZAPA BETON Od: BENEŠ a LÁT, a.s.

BABY A PŘEDŠKOLNÍ HRAČKY

 1. místo LEGO DUPLO MĚSTO A RODINNÝ DŮM 3 V 1 Od: LEGO Trading s.r.o.
 2. místo HOĎ A OBJEVUJ KVÍDO Od: Albi ČR, a.s.
 3. místo PROVLÉKACÍ BUUK Od: Juuva.cz s.r.o.

STOLNÍ HRAČKY

 1. místo CHYTRÉ KOSTKY ZVÍŘATA Od: Albi ČR, a.s.
 2. místo SCOTLAND YARD: SHERLOCK HOLMES Od: Ravensburger CEE
 3. místo VLKODLACI: HARRY POTTER Od: Ravensburger CEE

ČESKÝ ORIGINÁL

 1. místo PROVLÉKACÍ BUUK Od: Juuva.cz s.r.o.
 2. místo MRŇOUSKU! UKAŽ! CO VÍŠ? Od: BENEŠ a LÁT, a.s.
 3. místo ROZRŮSTAJÍCÍ SE MĚSTO Od: P.Bartoš/Postav si město

Zdroj a foto: www.hracka-roku.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *