Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

My3.avi natočili titulní píseň k dramaterapeutickému filmu TLOSKOV FICTION

Pražská kapela My3.avi, nominovaná na cenu Anděl 2022 v kategorii Folk za album Realita sen, přichází s novým singlem Kolotoče. Píseň byla nahrána pro dramaterapeutický improvizační film TLOSKOV FICTION natočený Centrem sociálních služeb Tloskov. Vznikla v Barrandov Sound Music Studio pod taktovkou Yardy Helešice, který si na nahrávce zároveň zahostoval. Videoklip je již nyní možné najít na YouTube kanále kapely.

Skladba Kolotoče není jediným spojením kapely s filmovým počinem. Režie filmu se ujal Jakub Vlachynský – kytarista skupiny My3.avi a Atari terror. Text písně napsal zpěvák Jan Špalek: „Ačkoli nebylo zamýšleno psát píseň ‚na míru‘, ukázalo se, že Kolotoče textově skvěle souzní s Tloskovem i celým projektem. Těch slovních paralel a spojení se vyjevilo překvapivě mnoho.“ Kolotoče žánrově propojují folkový a popový svět a zároveň běžný život s tím klientským.

K nahrávce Kolotoče vznikl rovněž videoklip, který využívá záběrů z filmu a nabízí také pohled do zákulisí natáčení. Stejně jako film vznikl v režii Jakuba Vlachynského.

TLOSKOV FICTION je jedním z mnoha krásných projektů ředitele centra Matěje Lipského (vnuka herce Lubomíra Lipského). Světově uznávaný muzikoterapeut tím posouvá hudebně zaměřené terapeutické metody na další (filmovou) úroveň. „Nápad na film vznikl v Matějově hlavě na základě podoby dvou klientů Centra (Ondřeje Horvátha a Jiřího Bittnera) dvěma slavným americkým hercům – Johnu Travoltovi a Samueli L. Jacksonovi. Ti jsou jako dvojice známí z Tarantinova Pulp Fiction. Moc mě těší, že jsem mohl být součástí projektu i zapojení naší kapely. Kolotoče budeme společně s filmem hrdě prezentovat,“ říká Jakub Vlachynský.

Do natáčení se zapojili i herci Jaroslav Dušek a Ivan Franěk a po několika zkouškách se původní idea parodie na Pulp Fiction přirozeně posunula do roviny filozofické komediální improvizace na téma „lidé, život, duše a mouchy“. Výbušná čtveřice herců a neherců vytvořila bizarní kaleidoskop obrazů ze života obyvatel planety Země, které vybral coby vzorek k sociálnímu experimentu mimozemský počítač “tam kdesi v dáli”.

Film se kromě filmových festivalů prezentovali v rámci oslav 100 let od narození Lubomíra Lipského. Oficiální premiéra proběhla 18. září v kině Lucerna a 27. září se všemi klienty centra přímo v Tloskově.

Foto: archiv kapely

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *