Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Kapela Fast Food Orchestra na sebe upozorňuje invazivní skladbou Pomeranč

Nový singl Pomeranč je třetím výstřelem z chystaného alba Bistro snů, které skupina Fast Food Orchestra plánuje uvést začátkem příštího roku. Fanouškům však svůj nový počin servíruje postupně. Se sychravým podzimem přichází naopak veselá a chytlavá píseň Pomeranč, která vybízí k prožívání života naplno. Novinka vychází v distribuci Wisemusic a od pátku 13. října 2023 je k dispozici na všech streamovacích platformách.

O text se jako vždy postaral zpěvák Fido, hudbu pak složila kapela společně. V písničce se mezi řádky zpívá, že není na co čekat, život je krátký a měl by být plně prožíván. O tom je i samotný refrén: „sladký tajemství, jak věci vnímat. Život je jako pomeranč, musíš ho ždímat. Hlavně bejt nad věcí, hlavně být nad, hlavně být nad, hlavně být nad…hlavně se z toho nepo…t.“

Za scénářem i produkcí videoklipu stojí sama kapela. „Scénář jsme konzultovali s Janem Zhorem, který klip natočil a sestříhal. Kromě kostýmu pro hlavního aktéra v roli pomeranče, za nímž stojí Zuzka Němcová, jsme připravili všechny další kostýmy, výzdobu, zajistili lokace. Všechny ty oranžové dekorace chodily ke mně domů, takže jsem měl doma oranžové království a na invazi jsem byl dokonale připravený,“ říká baskytarista Matěj.

Pomeranč v klipu symbolizuje život, který často lidem protéká mezi prsty. Do role lovců se nominovali sami členové kapely a s chutí se vydali na náročný souboj s cílem pomeranč vyždímat. V závěru videa však pomeranč náhodou sám vklouzne do odšťavňovače a vyždímá se. Natáčení probíhalo v krásném prostředí pražské Stromovky a v klubu Futurum. „Měli jsme jasnou představu, jak by to mělo vypadat, a trochu jsme se báli, jestli se to povede. Ale nakonec jsme všichni spokojení a snad vás klip pobaví,“ doplňuje saxofonista Bořek.

Deska Bistro snů bude obsahovat celkem 14 písniček, vznikala v Golden Hive Studiu. Momentálně se dotáčí zpěvy a chystá se na finální mix v Rooftop studiu. Na desku naváže deseti zastávkové tour, které vyvrcholí 27. března v Lucerna Music baru.

Foto: archiv kapely

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *