Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Případy Josefa Klímy – Sama si našla ukradeného koně, přesto jde spravedlnost proti ní

Když vám někdo něco ukradne, je to vždy nepříjemné. Jenže co když nejde o věc, ale živého tvora? Ztrátu milovaného koně velmi těžce nesla Kristýna, která měla Falcona od hříběte. Ztracené zvíře si na vlastní pěst sama našla. Jenže happy end se v tomto případě nekonal. Přišly soud, statisícové pokuty a nejistá budoucnost Falcona. Druhá reportáž se ponoří do starostí obyvatel v okolí Cínovce, kde se nachází obří ložisko Lithia a kde by se brzy mělo začít těžit. Případy Josefa Klímy začínají ve středu ve 22:45 na CNN Prima NEWS.

Kristýna se do koně Falcona zamilovala, a už když byl hříbě, věděla prý, že si ho nechají. Zvíře patřilo její babičce. Když byla ovšem Kristýna delší dobu v zahraničí, zdravotní stav babičky se zhoršil a ona potřebovala pomoc od muže, který jí s péčí o koně pomohl. Jenže ten už Falcona nechtěl vrátit, a hřebec tak zmizel, neznámo kam. Kristýna se s tím ale nechtěla smířit a na vlastní pěst po koni začala pátrat. Falcona nakonec doopravdy našla a odvezla si ho. Jenže jeho nová majitelka s tím nesouhlasila, a začaly tak soudy, ze kterých vzešly statisícové pokuty a Kristýna nakonec musela Falcona vrátit.

„Vyrůstáte s koněm odmalička, od hříbátka, a teď se někdo rozhodne, že vám ho zcizí. A vytrhne kus vás. Pro lidi, kteří vyrůstají u koňů odmalička, je to jako dítě,“ řekla v Případech Josefa Klímy Kristýna.

Jak celý zamotaný případ s krádeží koně dopadne? A jak se v podobných případech zachovat?

Lithium – spása, nebo konec krušnohorské oblasti?
Vypadalo to jako skvělá zpráva pro Česko. Pod Cínovcem se našlo obrovské naleziště lithia, tedy vzácného kovu, který je zásadním stavebním prvkem moderních baterií. Ty používají naše telefony, notebooky i elektromobily, a je proto po nich obrovská poptávka. Obyvatelé okolí Cínovce to ale vidí jinak. Zejména ti u obce Újezdeček, kde by měl stát závod na zpracování vytěžené rudy na dohled od obytných domů. Místní se bojí ztráty podzemní vody ve studních, hluku, prašnosti, zplodin z lithia a celkově špatného životního prostředí. Firma Geomet naopak hájí svůj záměr na závod s tím, že by měl být k místním co nejšetrnější. Reportérka Veronika Krejčí natáčela se zástupci firmy i místními. Ohrozí těžba skutečně život v této lokalitě? A co všechno těžba lithia může přinést?

Případy Josefa Klímy začínají ve středu ve 22:45 na Primě a sobotu ve 21:30 na CNN Prima NEWS

Zdroj a foto: TV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *