Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Cocotte Minute si vzali do parády cover Milujem se čím dál víc, vydávají EP Zllá láska a vyrážejí na Ragnarock´n´roll tour

Cocotte Minute posledním videosinglem Milujem se čím dál víc právě dokončili dlouho očekávané třípísňové EP Zllá láska. Nu-metaloví šansoniéři předchozími singly Řeka a Černý šaty dokázali, že se právě nacházejí ve svém vrcholném období.

Pro Cocotte (i mnohé fanoušky) překvapivý cover postkomunistického hitu Milujem se čím dál víc je dokončení dva roky intenzivní práce na EP Zllá láska. “I když jsou to pouze tři písně, nechali jsme na tom projektu opravdu stovky hodin práce a statisíce korun za studia a klipy. Věříme, že Zllá láska je něco, co nás již teď posunulo o další level, a doufáme, že to tak bude vnímat i publikum,” stojí si za svým frontman Martin Zeller. Kompletní EP vyjde v druhé polovině října na streamovací službě Spotify.

Singl doplňuje působivý klip, který přináší příběh o lásce v post-apokalyptickém světě. Režii klipu se opět ujal Jakub Mahdal, který stál i za těmi přechozími, a doplňuje to slovy: „Každý z trilogie videoklipů je silným vizuálním zážitkem. První jsme natáčeli pod vodou, druhý ve skalách v Anglii. Mám pocit, že v tomto závěrečném jsme vytvořili něco výjimečného s postapokalyptickým vizuálem. Sešel se silný příběh, skvělé herecké výkony a experimenty s umělou inteligencí, která pomohla dokreslit post-apo prostředí.”

Zeller vysvětluje, proč se rozhodli jako třetí píseň připravit cover známého hitu: “Všechny tři písničky jsou o lásce. Každá jí zpracovává z úplně jiné perspektivy. Dvě přechozí jsme si napsali sami. Milujem se čím dál víc je již existující lovesong a zároveň megahit, ale taky tak trochu naše guilty pleasure. Takže prostě láska na druhou.”

Všechny písně naživo zazní pouze na zimním Ragnarock´n´roll tour, na které Cocotte Minute vyráží již 13. října společně s paganfolkovým překvapením roku Deloraine. První zastávkou je Olomouc a poslední 14. prosince pražská Lucerna Music Bar.

Informace a vstupenky na jednotlivé štace k zakoupení zde.

TURNÉ:
13.10.        Olomouc (S Klub)
14.10.       Ostrava (barrak)
3.11.          Vysoké Mýto (m-Klub)
4.11.          Havlíčkův Brod (oko)
10.11.       České Budějovice (fabrika)
16.11.        Liberec (bunkr)
24.11.        Čáslav (hotel grand)
25.11.        Teplice (knak)
1.12.          Třebíč (roxy)
2.12.         Brno (první patro)
3.12.          Plzeň (pod lampou)
9.12.          Mariánské lázně (na dvorku)
14.12.        Praha (LMB)

EP Zllá láska na digitálních službách: https://cocotteminute.lnk.to/ZLLALASKA

Cocotte Minute se od začátku svého působení na domácí scéně řadí mezi přední rock/nu-metalové kapely. Pod vedením lídrů formace Martina Zellera a Ondřeje Czendála Voršilky vydali v roce 2004 úspěšný debut Czeko. Dva roky nato na něj navázali deskou “Proti sobě” a v letech 2009 a 2010 dvojalbem Sado Disco. Po pětileté pauze, kdy skupina hibernovala, přišla v roce 2015 s přelomovým comebackovým počinem Rituál, kmen a srdce a kmen!. V roce 2018  vydala EP Veď mě. Přelom let 2019/2020 je ve znamení oslav 15 let od již zmiňovaného debutu. Rok 2021 zasvětili charitativnímu projektu Metal dětem na pomoc samoživitelkám. Zkraje roku natočili několik songů jako akustik live session v nejvyšší budově ČR a na jaře objeli republiku s Elektrïck Mann a Vojtaano. Vloni vydali singl Řeka, v červnu Černý šaty, nyní vyrukovávají coverem Milujem se čím dál víc, kterým uzavírají triptych Zllá láska.

Zdroj a foto: www.cocotteminute.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *