Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Když hranolky pomáhají: na pomoc rodinám padla rekordní částka

McHappy Day, každoroční charitativní projekt na podporu nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, zaznamenal rekordní úspěch, na konto bude připsáno více jak 3,3 milionu korun. Ty podpoří chod Domu Ronalda McDonalda, který zdarma poskytuje ubytování rodinám dlouhodobě nemocných dětí ve FN Motol, a další projekty fondu.

Projekt má dlouholetou tradici a funguje na jednoduchém principu – jeden den v roce je 50 % hranolkové tržby ze všech restaurací v zemi věnováno Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda. Společnost McDonald’s je totiž spolu se svými licenčními partnery a zaměstnanci jeho hrdým podporovatelem, letos se vybralo neuvěřitelných 3 375 231 korun. „McHappy Day je náš srdcový projekt. Každá koruna pomůže rodinám v těžké životní situaci, v níž je zásadní, aby mohly být spolu. Obrovský dík patří zákazníkům i našim franšízantům a všem zaměstnancům. Právě a jen díky vám můžeme opět významně pomoc,“ říká Lucia Poláčeková, PR manažerka McDonald’s pro ČR a SR. Dům Ronalda McDonalda stojí ve FN Motol a zdarma slouží jako dočasný domov rodinám dětí zde podstupujících opakovanou či dlouhodobou hospitalizaci a léčbu.

Rekord, aby rodiny mohly být spolu
Chtěla bych poděkovat všem, kteří se do letošního McHappy Day zapojili. Díky jejich příspěvkům můžeme pokračovat v našem poslání. Tím je poskytovat dočasný domov rodinám dlouhodobě nemocných dětí a nadále rozvíjet a akcentovat téma péče zaměřené na rodinu, na kterém je nadační fond a celá naše práce založená,“ říká Ivana Švingrová Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda. Tento rok byl pokořen rekord, z prodeje hranolek putuje na konto nadačního fondu o téměř milion korun více než loni. Finance podpoří chod Domu Ronalda McDonalda, který nabízí zázemí a útočiště v nelehké životní situaci až 21 rodinám, které sem doporučuje ošetřující personál FN Motol, a další projekty.

Zdroj a foto: McDonald’s 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *