Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Tanec zodpovědnosti: společný film společnosti Diageo a tanečního souboru Attraction upozorňuje na nebezpečí řízení pod vlivem alkoholu

Diageo, ceosvětově vedoucí společnost na trhu alkoholických nápojů, přichází s novou osvětovou kampaní týkající se řízení pod vlivem alkoholu.  V České republice se sice v průběhu minulé dekády podařilo snížit počet smrtelných nehod způsobených alkoholem o třetinu[1], v roce 2021 si však stále vyžádaly 50 obětí. Řízení v opilosti tak mělo na českých silnicích na svědomí přibližně každý desátý ztracený život[2]. Těmto tragédiím je však možné snadno předcházet. Společnost Diageo se proto rozhodla společně s maďarským souborem Attraction Shadow Theater Company zahájit kampaň na téma zodpovědného pití. Její cíl je prostý: přesvědčit řidiče, aby nikdy neusedali za volant podnapilí. Výsledkem spolupráce je působivý krátký film o tom, jak mohou tragické následky řízení pod vlivem alkoholu zasáhnout každého z nás. Společnost Diageo se zavázala k podpoře zodpovědného pití a po celém světě realizuje řadu iniciativ, které mají změnit chování lidí za volantem. Kampaň Dance of Responsiblity – Never Drink and Drive (Tanec zodpovědnosti – Nikdy nesedej za volant pod vlivem) dosáhla na serveru YouTube již čtyř milionu zhlédnutí.

Bavme se, ale nikdy nezapomínejme, že život máme jen jeden. To je poselství krátkého filmu vzniklého ve spoluprácei společnosti Diageo a souboru Attraction, který je proslulý svými dojemnými a strhujícími představeními stínového tance. Společnost Diageo se s umělci, kteří v roce 2013 zvítězili v soutěži Británie má talent, spojila v rámci své digitální kampaňe propagující zodpovědné pití a bojující proti řízení pod vlivem alkoholu.

„Naše spolupráce s Attraction vyústila ve velmi působivé dílo. Podařilo se nám předat důležité poselství univerzálním jazykem umění, kterému rozumí všichni lidé bez ohledu na národnost,” řekl Gergely Ábrahám, ředitel korportátních vztahů Diageo pro východní Evropu, a dodal: „Myslíme si, že toto představení je je velmi účinným nástrojem pro šíření povědomí o rizicích spojených s řízením pod vlivem alkoholu. Doufám, že film uvidí co nejvíce lidí a pomůže snížit počet podnapilých řidičů a nehod.”

Zoltán Szűcs, zakladatel a vedoucí souboru Attraction, uvedl: „Nabídku společnosti Diageo jsme přijali moc rádi, protože se jedná o důležité téma, které ovlivňuje náš každodenní život a jemuž není věnována dostatečná pozornost. Při tvorbě této inscenace pro nás bylo prioritou předat silné poselství prostřednictvím pohybu a zároveň vést jejdnotlivé příběhové linky o důsledcíh řízení pod vlivem alkoholu a nutnosti se správně rozhodovat.”

Foto: archiv filmu,  Diageo
[1] Zdroj dat: International Alliance For Responsible Drinking. Dostupné z: https://iard.org/science-resources/detail/TrendsinHarmfulDrinking2010-21
[2] Zdroj dat: European Transport Safety Council. Dostupné z: https://etsc.eu/progress-in-reducing-drink-driving-and-other-alcohol-related-road-deaths-in-europe/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *