Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

22. ročník veletrhu současného výtvarného umění s mezinárodní účastí – ART PRAGUE 2023

V Praze se ve dnech 31. října – 5. listopadu 2023 uskuteční 22. ročník přehlídky současného výtvarného umění ART PRAGUE. Zájemci o aktuální dění na poli výtvarného umění budou mít opět možnost během nadcházejícího týdne zhlédnout originální práce až 240 autorů.

Letošních  36 galerijních expozic nabídne díla téměř všech výtvarných oborů (malba, kresba, grafika, socha, umělecké sklo, instalace, videoprojekce aj.). na 2500 m2.

Po čtyřech letech se ART PRAGUE vrací do nově zrekonstruovaného barokního Clam-Gallasova paláce, v samém srdci Starého Města, přímo na Královské cestě.  Jednotlivé galerie a vystavující umělci představí svá díla ve všech křídlech prvního patra rozsáhlého paláce.  Tento historický objekt tak nabídne konfrontaci současného umění a barokní architektury.

Přehlídka ART PRAGUE opět uvede prezentace každoročních účastníků, např. Galerie Artinbox, Galerie Millennium, Galerie Havelka, Galerie Kuzebauch, Galerie eS, Knupp Gallery, Galerie Gambit, Galerie S,  a další.

Návštěvníci budou mít možnost seznámit se s aktuální tvorbou zahraničních umělců – představí se   dánská Galleri Orange, umělecká skupina Résonances z Francie,  kanadský umělec David Strauzz, z Turecka Ozlem Atkin, Kulturus Galerie, Galerie Beseder , z Nizozemí Gallery van Middendorp, Assem Alsabban a další.

Vedle skupinových prezentací se uvedou i projekty jednotlivců  (Klára Sedlo,  Lucie Svoboda,  Ladislav Vlna, Vilém Frič, David Kolovratník,  Barbora Dohnalová, a další). Svoji nejnovější tvorbu uvede laureátka ART PRAGUE YOUNG AWARD 2022 –  Barbora Myslikovjanová.

Významným prvkem přehlídky i nadále zůstává vzrůstající počet zástupců nejmladší generace umělců. I letos svoji dramaturgii představí The Chemistry Gallery, Jan Čejka Gallery, Young Real Art či IndigoSpace, nově pak skupina absolventů AVU v Praze pod názvem 3art, dále Iris Art Gallery a Studio Matthias Kavka. Jsme pyšní na to, že umožňujeme mladým umělcům často jejich první prezentaci na širší platformě.

Nebudou samozřejmě chybět ani zavedená jména české výtvarné scény – Michael Rittstein, Jakub Špaňhel, Vladimír Kokolia, Adriena Šimotová, Adolf Hoffmeister, Luboš Plný,  Aleš Veselý, Petr Nikl, Vladimír Kopecký, Jan Švankmajer, Jiří Kolář aj.

Na ART PRAGUE letos nebude chybět ani doprovodný program. Komentované prohlídky a diskuze se budou konat přímo v galerijních expozicích, takže návštěvníci dostanou možnost seznámit se s řadou vystavujících autorů osobně.

Neodmyslitelnou součástí veletrhu ART PRAGUE je již tradičně katalog shrnující představená díla. Aktualizované informace o veletrhu a doprovodném programu lze průběžně nalézt na webových stránkách www.artprague.cz a na instagramu artpraguefair.

Odborná jury opět udělí ART PRAGUE YOUNG AWARD 2023 umělci do 35 let., jejímiž letošními členy jsou Dominique Defontaines, Petr Vaňous, Marek Gregor a Iva Nesvadbová.
Na vizuálu letošního 22. ročníku se svou malbou podílel akad. malíř Pavel Šmíd.

ART PRAGUE 2023 se koná pod laskavou záštitou pana Jiřího Pospíšila, náměstka primátora Magistrátu hl. m. Prahy, a paní  Terezie Radoměřské, starostky MČ Praha 1. Realizace projektu byla umožněna díky vstřícnosti a podpoře Muzea hl. m. Prahy, Magistrátu hl. m. Prahy a Městské části Praha 1.

22. ročník ART PRAGUE 2023
Místo a termín konání:  Clam-Gallasův palác, Chusova 20, Praha
úterý 31. října – sneděle 5. listopadu 2023

Otevírací doba: 31/10 –  4/11/2023      10 – 19h
5/11/2023                      10 – 18h

Vstupné: 190,- Kč
Snížené vstupné:  90,- Kč  /studenti, senioři/
Katalog: 120,- Kč

Foto: archiv Clam-Gallasův palác

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *