Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Umělci připomněli 105. výročí vzniku Československa velkým galakoncertem

Čeští a slovenští zpěváci pořádně rozehřáli diváky v pražském Kongresovém centru. K legendám jako jsou Marcela Laiferová, Helena Vondráčková, Marie Rottrová, Sisa Sklovská, Jitka Zelenková, Štefan Skrúcaný, Leona Machálková, Felix Slováček, Štefan Margita a Jaroslav Svěcený se přidala mladší pěvecká generace Martin Chodúr, Nikolas Put, Adam Ďurica či Olga Rumlová a za doprovodu Orchestru Karla Vlacha všichni společně oslavili slavnostním galakoncertem 105. výročí vzniku ČSR.

Slovenská hvězda Marcela Laiferová je v Čechách docela často, má tu část rodiny a z Moravy pochází i její dědeček. „Písničky pro dnešní večer mi vybíral můj manažer. Písničku Slová jsem chtěla zazpívat, protože ji lidé v Čechách ještě znají. Píseň Slnko je veselá, a protože zazněla i v americkém trháku Spider-Man, tak jsem si ji musela dát i v Praze,“ uvedla usměvavá Marcela Laiferová.

Vzpomínalo se i na legendy československé hudby, které už nejsou mezi námi. Nadějný zpěvák Nikolas Put se blýskl hity Karla Gotta a mladá Olinka Rumlová nastudovala pod vedením lektorky Petry Slaninové písničku od Hany Zagorové Maluj zase obrázky. Martin Chodúr sáhl písni Píseň o mé zemi od Karla Černocha a Čardáš dvoch sŕdc zpěváka Karola Duchoňa. Sisa Sklovská mimo jiné vzpomněla na nedávno zesnulého hudebníka a zpěváka Vašo Patejdla. „Jsem šťastná, že jsem byla na dnešní večer pozvaná. Jsem mezi přáteli. Dalibor Kapras s orchestrem mě doprovázel, když jsem měla koncert v Praze, a i s ostatními účinkujícími se dobře známe. Když Vašo Patejdl odešel, slíbila jsem jeho manželce, že nyní nastal čas si zazpívat něco od Vaša. A vybrala jsem si Vodu. Dneska poprvé ji zazpívám, tak mi držte palce,“ uvedla dojatá Sisa Sklovská, která za své vystoupení sklidila obrovský aplaus.

Slavnostní galavečer moderovala dvojice Monika Trávníčková a Karel Voříšek. Do scénáře svými encyklopedickými znalostmi přispěl hudební dramaturg Jan Adam.

Producentka koncertu Monika Trávníčková byla spokojená. „Byl to opravdu velký koncert a jsem ráda, že se všichni bavili. Je vidět, že rozdělení republiky stmelilo lidi obou zemí. Nezapomínáme na sebe,“ uvedla Monika Trávníčková a poděkovala všem, kdo se na kulturní akce podíleli. Zvláště poděkovala generálnímu partnerovi koncertu panu Ing. Arch. Ivo Nahálkovi ze společnosti Archina desing, s.r.o., bez jehož přispění by se nemohl slavnostní galakoncert ke 105. výročí vzniku Československa konat.

Foto: Herminapress

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *