Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Día de Muertos v Náprstkově muzeu

Připojte se již tento víkend 28. a 29. října v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur k oslavám oblíbeného tradičního mexického svátku Día de Muertos, který v Praze spolupořádají Národní muzeum, Colectivo Mexicano „Día de Muertos“, Las Adelitas a Dorado Coffee.

Po oba dny se můžete těšit na nejrůznější umělecké výstavy, dětské dílny, živou hudbu Mariachi, taneční workshopy, soutěž o nejlepší kostým Catrina a mnoho dalšího. Oslavy vyvrcholí v sobotu fantaskním průvodem, který odstartuje ve 21.15 hodin z Betlémského náměstí a vy ho můžete doprovodit až do samého srdce historické Prahy na Staroměstské náměstí.

Día de Muertos čili Den mrtvých je v Mexiku jedním z nejdůležitějších svátků doprovázený bujarými oslavami, který vzdává hold předkům a jejich duším. Zažijte jej v Náprstkově muzeu na vlastní kůži, vstupte do světa, kam se duše zemřelých vracejí, aby si od svých pozůstalých převzaly dary, jež jim nechávají na honosných oltářích. Pro naši akci oltáře již tradičně s láskou připravuje Fabiola Rios.

Připojte se k nám a vychutnejte si nezapomenutelný zážitek během Día de Muertos. Na akci je vstup zdarma. Program probíhá po celý víkend od 10.00 do 21.30 hodin.

Zdroj a foto: www.nm.cz a diademuertos.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *