Posilme imunitu našich psů v podzimních dnech: Co byste měli vědět?
Podzim je nejen obdobím barevných listů, svěžího vzduchu a teplých svetrů, ale bohužel často i čas nachlazení. Období, kdy se mění počasí jak na houpačce s sebou přináší i zdravotní výzvy pro nás a naše čtyřnohé kamarády. Jak můžeme podpořit imunitu našeho psa a jakým rizikům se vyvarovat? Přečtěte si několik tipů, které vám pomohou mít zdravého a šťastného psa i v podzimních měsících.
Tipy jak posílit imunitu u psa:
Kvalitní strava: Zajistěte, aby vaše zvíře mělo vyváženou stravu bohatou na vitamíny a minerály. Vhodná je například kvalitní konzervovaná či granulovaná potrava, ale i čerstvé maso a zelenina.
Doplněk stravy – probiotika: Probiotika podporují zdraví střev a tím i celkovou imunitu. Je dobré konzultovat se svým veterinářem jaký doplněk by byl vhodný pro vašeho psa.
Pravidelné cvičení: Ujistěte se, že váš pes dostává dostatek pohybu, i když je venku chladněji. Pravidelné procházky a hry zvyšují oběh a podporují celkové zdraví.
Doplňky s omega-3 mastnými kyselinami: Tyto kyseliny mohou posílit imunitní systém a chránit kůži a srst psa před podzimním vysoušením.
Jitrocelový sirup : Vaším čtyřnohým kamarádům můžete v lékárně koupit jitrocelový sirup bez cukru, který je ideální pomocník při slabším psincovém kašli.
Podzimní rizika:
Virové onemocnění: S příchodem chladnějšího počasí může být zvíře náchylnější k různým virovým onemocněním. Doporučuje se pravidelné očkování a kontrola u veterináře.
Paraziti: Blechy a klíšťata mohou být stále aktivní i v chladnějším počasí. Proto buďte na pozoru a zajistěte vhodnou ochranu proti těmto parazitům.
Jedovaté houby: Podzim je obdobím růstu hub. Některé mohou být pro psy smrtelně jedovaté. Dávejte si pozor na to, co váš pes sní během procházek do přírody.
Změny teploty: Klesající teploty mohou být pro některé psy, zejména pro ty s kratší srstí, náročné. Artritida a jiné kloubní problémy mohou být také více patrné s chladnějším počasím. Je důležité zajistit nejen teplé místo k odpočinku, ale i nějaký teplý svršek na ven. „ Pokud pes má artrózu nebo spondylózu, tak je opravdu nutné udržovat psa v teple. Je vhodné psovi podávat i kloubní výživu,“ radí produktová specialistka Zuzana Sequensová z eshopu SpokojenyPes.cz.
Změna stravy a pohybové aktivity: Pokud váš pes tráví v zimě více času uvnitř nebo je méně aktivní , mohlo by být vhodné přehodnotit jeho stravu a pohybové aktivity, aby u něj nedošlo k přibírání na váze.
Závěrem
Podzimní období je často krásné a plné barev, ale také přináší specifická rizika pro všechny chlupáče, A tak buďte pozorní a pečujte o své pejsky s péči, kterou si zaslouží. Věříme, že vám naše tipy v péči o čtyřnohé kamarády pomůžou a vy si společně užijete spoustu krásných podzimních dní.
Foto: archiv