Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

V animovaném filmu TONDA, SLÁVKA A KOUZELNÉ SVĚTLO hraje hlavní roli první svítící loutka na světě

Celovečerní animovaný film Tonda, Slávka a kouzelné světlo vypráví o dobrodružství, které v tajemném domě zažijí dvě neobyčejné děti. Tonda od narození svítí, zatímco jeho nová sousedka Slávka má zázračnou baterku, která pouze jim dvěma odhaluje světy plné barev a kouzel. A právě svítící Tonda přinesl do světa animovaných filmů jedno důležité prvenství – jeho loutka je první svítící animovanou postavičkou na světě v celé historii animovaných filmů.

Film Tonda, Slávka a kouzelné světlo již posbíral řadu ocenění i nadšených diváků na řadě světových festivalů. Například ve francouzském Annecy získal Cenu poroty v kategorii “Contrechamp“. Zájem o distribuci tohoto filmu projevila vedle Česka a Slovenska i řada dalších zemí V současné době jej získalo více než 40 teritorií, mezi nimiž nechybí Německo, Francie, Španělsko, Itálie, Portugalsko, Izrael, Slovinsko, Švýcarsko, Švédsko nebo Dánsko. „Od prvního okamžiku, kdy jsme se s projektem seznámili, jsme viděli jeho jedinečnost a kvalitu. Je úžasné, že máme na palubě tolik distributorů, kteří věří v základní hodnoty obsažené ve filmu a jsou přesvědčeni, že film může rezonovat i za hranicemi,“ řekla vedoucí mezinárodního prodeje Alexandra Cruz ze společnosti LevelK, která film zastupuje.

Film má v našich kinech premiéru dnes, 2. listopadu.

Film Tonda, Slávka a kouzelné světlo vznikl v česko-slovensko-maďarské koprodukci. Produkují jej filmové společnosti nutprodukcia a nuprodukce. Jeho koproducenty jsou Česká televize, Rozhlas a televize Slovenska, Kouzelná animace a Filmfabriq. Film finančně podpořili Audiovizuální fond, Státní fond kinematografie, Eurimages, Creative Europe MEDIA, Maďarský národní filmový institut a Zlínský kraj. Do českých kin film uvede CinemArt.

Tonda, Slávka a kouzelné světlo
Jedenáctiletý Tonda má jedinečnou vlastnost – od narození svítí. Jeho možná až přespříliš starostliví rodiče se ho snaží držet doma, aby jej ochránili před vnějším světem. To se změní ve chvíli, kdy se před vánočními svátky do jednoho ze sousedních bytů nastěhuje Slávka, tajemná dívka, která obrátí jeho dosavadní život naruby. Tonda v ní získává první opravdovou kamarádku, před kterou může odhalit místo plné fantazie ve svém polštářovém bunkru. Slávka zase Tondovi ukáže zázračnou baterku. Ta svým světlem dokáže z obyčejných věcí vytvářet úžasné obrázky a kouzelné světy, které vidí pouze oni. Tím začíná jejich dobrodružné pátrání po původu záhadných chomáčků tmy, které vysávají z jejich domu sluneční svit. Tonda, Slávka a kouzelné světlo je film o tom, jaké je to být jiný, příběhem o přátelství a fantazii, o světle a tmě.

Animovaný, rodinný, dobrodružný, 82 min, ČR / Slovensko / Maďarsko, 2023

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *