Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Jedna milosrdná lež a Kryštof Hádek v tom bude lítat

Kryštof Hádek a Kristína Svarinská se v nové komedii „Lítá v tom“ zapletou do jedné nevinné lži, která následně strhne lavinu nedorozumění. Hlavní hrdina totiž přemluví svou těhotnou sousedku a bývalou striptérku, aby před jeho maminkou jednou jedinkrát sehrála jeho přítelkyni a nastávající manželku. Situace se ale zvrtne a to, že jsou zamilovaný pár, budou muset předstírat mnohem déle.

Lítá v tom je komedie o jedné milosrdné lži, která spustí řetězec událostí a rozvine hodně zajímavý příběh. Taky je o tom, jak je život nevyzpytatelný, přináší nečekané situace a zážitky a může se během jedné vteřiny úplně změnit,“ říká k filmu Kristína Svarinská.

Komedii Lítá v tom natočil Tomáš Dianiška, v dalších rolích se představí Taťjana Medvecká, Anna Polívková, Sandra Nováková, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Miroslav Noga nebo Veronika Žilková.

Film vstoupí do kin na Vánoce, 21. prosince 2023.

Od začátku mě ten námět a příběh bavil, stejně jako další obsazení a to, že film točí právě Tomáš Dianiška. Myslím, že ten příběh je chytře napsaný, film sám je hezky výtvarně a vizuálně natočený a je to sranda,“ popisuje Kryštof Hádek.

Jméno režiséra Tomáše Dianišky přesvědčilo k roli ve filmu i Taťjanu Medveckou. „Byl to jeden z velkých důvodů. Tomáš má v divadelním světě skvělé jméno, je to takový zavedený komediograf s neuvěřitelnou zásobou nápadů,“ přiznává Medvecká, která hraje roli maminky.

Dianiškův osobitý rukopis je znát i ve filmu, kromě situačních gagů v něm využívá také řadu grafických a výtvarných prvků, které jinak nejsou v českém filmu obvyklé. „Během natáčení jsme pořád slyšeli: Tady pak proletí Kryštof vesmírem, tady na obloze za nima budou planety, tady se bude vznášet plachetnice z Barona Prášila. Tomáš nás nijak nešetřil a film je tak hravý, jak si vymyslel. Tenhle svěží pocit podtrhuje i skvělá hudba Michala Šupáka,“ dodává jeden z producentů filmu Vojtěch Frič.

Výrazným tématem filmu je astronomie, kosmonautika a láska k vesmíru a hvězdám, hlavní postava filmu se už od dětství se chce stát astronautem. Poslední klapka filmu padla v pražském planetáriu ve Stromovce, kde si Kryštof Hádek vyzkoušel skafandr, trenažery pro kosmonauty i kokpit raketoplánu Apollo 11. „Já sám rozpoznám velký vůz od malého, poznám měsíc a slunce. To je tak všechno,“ směje se Hádek.

Film dále vznikal v planetáriu a hvězdárně v Hradci Králové, v hradecké Studijní a vědecké knihovně, ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, v hradeckém sanatoriu SANUS, v Obřím akváriu Hradec Králové, hodně exteriérů natáčel štáb natáčel i v Bratislavě na letišti, pro ústředí NASA zvolili tvůrci budovu slovenského rozhlasu a televize RTVS.

Producenty filmu jsou love.FRAME a Bontonfilm Studios. Hlavním partnerem filmu je ČSOB. Koproducenty filmu jsou Media One, innogy a ART4. Film vzniká ve spolupráci s televizí Nova, Markíza a společností T2O. Partnerem filmu jsou PFX, Beep a Divadlo pod Palmovkou. Film vzniká za podpory Královehradeckého kraje a města Hradec Králové. Formou filmových pobídek podpořil vznik filmu AVF SK.

Film vznikl na základě maďarského originálu “SEVELED” od Dénes Orosz a Zsuzsi Várady.

Režie: Tomáš Dianiška
Scénář: Tomáš Dianiška, Dénes Orosz
Kamera: Tomáš Juríček
Hudba: Michal Šupák
Kostýmy: Zuzana Mazáčová
Masky: Martina Selnekovičová
Architekt: Jan Vlček
Střih: Vojtěch Frič
Zvuk: Viktor Krivosudský, Lukáš Moudrý
Výprava: Roman Chochola
Výtvarník: Lukáš Veverka
Výkonný producent: Denis Kučera, René Kořenář
Producenti: Vojtěch Frič, Ondřej Kulhánek, Palo Jelenek, Miša Jelenek
Spolupracující producenti Dénes Orosz a Attila Tőzsér
Hrají: Kryštof Hádek, Kristína Svarinská, Taťjana Medvecká, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Miroslav Noga, Veronika Žilková, Gabriela Mikulková, Sandra Nováková, Zuzana Stavná, Marek Geišberg, Martin Finger, Tereza Dočkalová a další

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *