Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Kouzelný podzim u vás doma: 5 tipů, jak si ho co nejlépe užít

Podzim přináší nejen svěží, chladnější počasí, ale také nádherné barvy a unikátní atmosféru, kterou můžeme zažít jen jednou za rok. Pro mnohé z nás je toto roční období synonymem pro zachumlání se do pelíšku a relaxování u oblíbeného filmu s horkým čajem v ruce. Kouzlo podzimu si do svých domovů ale můžete přivést i jinak. Udělejte ze svého domova podzimní oázu, kde si na vás první mrazíky nepřijdou.

Určitě to znáte. S příchodem podzimních měsíců se často zhoršuje nejenom počasí, ale i nálada. Déšť ve spojení s chladnými dny dokáže snadno rozladit i toho největšího optimistu. Podzim ale netvoří pouze tyto zamračené dní. Zkuste vnímat měkké sluneční paprsky, které dopadají na barevné listí a vůni přírody, která se chystá k dlouho očekávanému spánku. Vytáhněte ze skříně huňaté svetry a šály a z podzimu si užijte to nejlepší. Jak na to?

1. Ponořte se do barev
Barvy. Ty by mohly být synonymem pro podzimní období. Tato sezóna je bohatá zejména na oranžovou, červenou, hnědou nebo žlutou barvu. Proč se jimi tedy nenechat inspirovat i v interiéru? Nebojte se takto barevných dek, polštářku, svíček nebo třeba i dekorací na zeď. Tyto prvky zútulní vaše bydlení. Až přijde sychravý večer, zabalte se do deky a nasávejte podzimní atmosféru. Uvidíte, že vás pohltí.

2. Vůně pro čarovnou atmosféru
Nic nevystihuje atmosféru podzimu lépe než svíčky s příjemnou vůní. Nejoblíbenější aroma podzimu jsou jablko, skořice, dýně nebo jablečný koláč. Vybírejte pečlivě. Vůně se totiž dlouhodobě udržuje v našich vzpomínkách a je pro náš mozek a celkové vnímání velmi důležitá. Dokáže ovlivnit naše emoce a pocity, a navíc mají svíčky také silně relaxační účinek.

3. V souladu s přírodou
Chladnější počasí na podzim je možná důvodem proč někteří z nás méně často zavítají do přírody. Nenechte se o ni ochudit. Vyzdobte si svůj byt třeba větvemi jehličnanů, které vám ho ještě navíc provoní nebo natrhejte šípky, které plně zastoupí roli čerstvé kytice ve váze. Nemusíte ale zůstat jen uvnitř. Přizpůsobte podzimu i svoji zahrádku, terasu nebo balkon. Zasaďte květiny a rostliny, které vykvétají na podzim. Třeba chryzantémy, macešky nebo vřesy, a vyzdobte prostor dýněmi, javory nebo břečťanem.

4. Zklidněte se u plamenů
Jak může vypadat ideální podzimní večer? Zachumlaní v dece s oblíbeným horkým nápojem, schoulení v houpacím křesle u kamen? Může být. Ostatně co umí ještě víc zdůraznit podzimní atmosféru než praskající oheň ve stylových kamínkách? Na trhu existuje nespočet druhů kamen a krbů. Dokonce i designových kousků. Stačí si jen vybrat ty nejvhodnější. Pokud byste si je chtěli dopřát nechte si poradit od odborníků z firmy Ptáček – topení, voda, plyn.

5. Podzimní hygge
K nejoblíbenějším hygge okamžikům se bezpochyby řadí čtení knih. Pokud máte pocit, že jste po práci příliš unavení a číst po večerech nezvládnete, neházejte flintu do žita. Existují audioknihy, do kterých se můžete zaposlouchat a zároveň si vychutnávat podzimní dobroty. Taková horká čokoláda je vždycky skvělou volbou. Zrelaxovat se ale také můžete kreativní tvorbou. Je jedno, jestli si budete malovat nebo popíšete svůj den do deníku. Díky takovýmto činnostem zásadně snížíte stres a napětí ve svém těle.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *