Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Za války byla na příděl, dnes ji má doma každý Čech.

Legendární ALPA Francovka letos slaví 110 let a je stále plná síly a zdraví. Když se v roce 1913 poprvé objevila na pultech, zrod legendy tehdy nikdo neplánoval. Jedinečná receptura s využitím 14 léčivých bylin však úspěch proklamovala a díky univerzálnímu použití si okamžitě získala své příznivce.

Zájem o ni rostl, a to dokládá i fakt, že během 2. světové války byla na příděl a dnes je součástí většiny domácností. „Pomůže, kde může“- je to právě univerzální použití spolu s vysokým účinkem, proč se Francovka těší tak velké oblibě a zná ji každý Čech.

Výborně zafunguje při revmatických potížích, podpoří regeneraci namožených svalů a ve spojení s masáží pomůže rozhýbat ztuhlé klouby nebo bolavá záda. Postaví na nohy tělo zmožené námahou a pomůže i v případě drobných úrazů. V době viróz a nachlazení oceníte také její antibakteriální účinky. Stačí pár kapek Francovky rozpuštěných ve vodě a můžete inhalovat nebo kloktat při bolestech v krku, kašli, rýmě nebo nachlazení.

Ikonická Francovka je pomocníkem při sportu, i odpočinku a vaši přízeň a důvěru si skutečně zaslouží. Dodnes sází na původní, čistě přírodní a léty osvědčené složení a nezměnila ani své symboly. Stále ji najdete v typické lahvičce se sytě modrou etiketou a zářící žlutou hvězdou. Francovku můžete použít samostatně, nebo ji kombinovat s mazáním.

Francovkový masážní gel vám pomůže tělu po námaze. Je ideální pro masáže kloubů, svalů a páteře po větší zátěži při sportu nebo po práci. Prokrvuje pokožku, uvolňuje svalové napětí a snižuje únavu. Zatímco obsažený mentol zchladí namožená místa a uleví bolesti, máta peprná a eukalyptus pomohou prohřát svaly a tím podpoří jejich regeneraci. A pomůže i tehdy, když se cítíte jako “rozlámaní“, třeba při nachlazení nebo chřipce nebo při bolestech hlavy. Stačí jemně potřít spánky a zůstat v klidu. Podobný účinek má i Francovkový krém. Díky přítomnosti přírodních olejů vytváří na pokožce lehký film, který umožní příjemnou masáž a přinese vám úlevu.

Zdroj a foto: www.alpa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *