Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Okna pro nerušené výhledy

Vizuálně propojit interiér s okolím a pomyslně tak smazat hranice mezi domem a přírodou. Jasným trendem moderní architektury je dodat stavbě maximální estetickou čistotu.  A naplno jej splňují rohová okna bez středového sloupku.

„Celoprosklený roh VEKRA STRUCTURAL představuje rohové spojení izolačních skel bez použití spojovacího opěrného rohového sloupku,“ uvádí Ing. Milena Tomčíková, ředitelka vývoje a produktů společnosti VEKRA, největšího českého dodavatele oken a stínění na klíč. Toto provedení přináší maximální prosvětlení interiéru, který díky tomu prostor působí větším a jasnějším dojmem. Vyžaduje ale individuální a odpovědný přístup výrobce.

„Při spojení dvou skel bez zapuštění do profilu jdeme na hranici tepelně technických norem, proto musí být každý požadavek na spojení skel bez rohového sloupku posouzen z hlediska umístění stavby, prvku ve stavbě a použitého typu skla. Pro každý roh proto zpracujeme technické posouzení a vytvoříme konstrukční řešení, které poté i odborně nainstalujeme,“ vysvětluje Ing. Milena Tomčíková.

Prvky VEKRA STRUCTURAL jsou dostupné v oknech hliníkových, dřevěných i dřevohliníkových. Pevný celoprosklený roh je konstruován ze standardních rámů nebo rámů pro zdvižně posuvné dveře a je možné jej kombinovat s posuvnými systémy i fixním zasklením. Panoramatickému výhledu se tak s okny VEKRA STRUCTURAL meze nekladou.

Zdroj a foto: www.vekra.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *