Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Prémiová blended whisky THE DEACON se vzpírá skotským konvencím

THE DEACON je prémiová skotská whisky mistrovsky namíchaná z pečlivě vybraných whisky, včetně těch z historicky proslulých oblastí Islay a Speyside ve Skotsku. Jednosladové whisky ze Speyside jí propůjčují lehkou chuť kouře z táboráku, zatímco ty z Islay zase výrazný charakter kouře z rašeliny. Jedinečná směs, která se vymyká tradičním konvencím skotské whisky, se vyznačuje odvážným a komplexním chuťovým profilem. K výrobě whisky se využívají charakteristické měděné destilační přístroje, kterými je inspirován neopakovatelný design měděné láhve. Nově je THE DEACON k dostání také na českém trhu v zastoupení společnosti Jan Becher Pernod Ricard.

„Deacon“ je skotský termín pro zdatného mistra obchodníka. Být deaconem znamená být nejlepším ve všem, co děláte. Zkušení mistři palírníci, kteří se na výrobě whisky THE DEACON podílí, jejímu názvu hrdě dostáli. „Nesoutěžíme. Inovujeme. Svůj disruptivní styl jsme propůjčili naší první skotské whisky a vytvořili jsme prémiový a fascinující produkt, který se nepodobá ničemu jinému na trhu. Od tradičního označení a designu jsme se odklonili kovovou měděnou láhví a neortodoxní etiketou. A co je nejdůležitější, jedná se o maximálně vyvážený, komplexní, a hlavně pitelný chuťový profil, který probudí všechny smysly. Je vrstevnatý, ale hladký, což dělá z THE DEACON whisky, která je stvořena k tomu, abyste si ji maximálně vychutnali,” vysvětluje Brett Berish, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Sovereign Brands. První whisky v portfoliu této rodinné firmy vznikla ve spolupráci s Pernod Ricard s cílem narušit kategorii tradiční skotské whisky a připojuje se k významným a zavedeným značkám vín a lihovin Sovereign Brands, jako jsou Luc Belaire Sparkling Wine, Bumbu Rum či McQueen & The Violet Fog Gin.

Whisky THE DEACON voní po ožehnutém pomeranči s náznakem sladkých sladových sušenek a dřevitého kouře. Na patře jsou cítit šťavnaté pomeranče, jemné koření a pikantní rašelina. Single malts z Islay dodávají whisky rašelinovou kouřovou chuť, zatímco single malts z pevninské části Skotska obohacují whisky o kouřový charakter připomínající táborák. Výsledkem je kouřová, sladká a rašelinová chuť s dlouhým a hladkým závěrem, díky níž je THE DEACON lahodnou volbou jak k pití čistý, tak v oblíbeném koktejlu. Tradiční měděné destilační kotlíkové přístroje používané ve výrobě whisky propůjčují svůj ikonický lesk působivé láhvi THE DEACON s elegantním reliéfem a poutavou ilustrovanou etiketou, která zaujme na pozadí každého baru. Na etiketě je vyobrazena tajemná postava s maskou a brýlemi.

O SOVEREIGN BRANDS
Sovereign Brands je rodinná společnost vyrábějící víno a lihoviny se sídlem v New Yorku, působící na mezinárodním trhu. Společnost vlastní a řídí rodina Berishových a spolupracuje s prvotřídními výrobci z nejznámějších světových vinařských a lihovarnických oblastí na vývoji špičkových značek. Její portfolio zahrnuje zavedené značky, jako jsou francouzská šumivá vína Luc Belaire, která si získala celosvětové uznání pro svou vytříbenou chuť i nápadité balení a je k dostání ve více než 100 zemích světa. Mezi další vyhlášené značky patří McQueen & The Violet Fog, výjimečný gin z brazilského Jundiaí; řemeslný rum Bumbu, jenž patří mezi nejoceňovanější rumy na světě; a Villon, bohatý kořeněný francouzský likér s vůní vanilky, kořeněného čaje a opečeného dubu. The Deacon, prémiová míchaná skotská whisky destilovaná ve Skotsku, je nejnovějším produktem společnosti Sovereign Brands ve spolupráci s Pernod Ricard.

WHISKY THE DEACON, 40 % ALC/VOL.
Cena: 999 Kč

Zdroj a foto: www.prestigeselection.cz, www.deaconwhisky.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *