Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

🎄 Vánoce

O Vánocích myslíme na všechny. Velkoobchod makro ČR právě odstartoval III. ročník charitativního projektu Vánoční strom přání

Tato iniciativa velkoobchodu makro ČR splní vánoční přání stovkám dětí a seniorů. Projekt probíhá od 14. listopadu do 6. prosince a umožňuje zákazníkům makro ČR zapojit se a pomoci ohroženým skupinám lidí ve svém regionu. Stačí vybrat kartičku z vánočního stromu přání, zakoupit produkt a odevzdat ho na pokladně. Jednoduchým gestem tak mohou zákazníci udělat Vánoce radostnější těm, kteří potřebují pomoc.

V letošním roce se opět uskuteční charitativní aktivita Vánoční strom přání na podporu dětských domovů a pečovatelských domů pro seniory. Na všech 13 prodejnách makro ČR i na centrále v pražských Stodůlkách najdete již od úterý 14. listopadu umístěny jednotlivé stromy se zavěšenými kartičkami, kde budou přání od dětí a seniorů. Jeden strom přání obsahuje okolo 60 kartiček, a očekává se tedy více jak 800 obdarovaných. Každý zákazník získává možnost splnit jedno přání – vzít kartičku, koupit vyobrazený dárek a předat k doručení, a to až do 6. prosince.

Jednotliví zástupci prodejen si ve svých regionech nejprve vyberou buď dětský domov, nebo domov pro seniory. „Po zvolení příslušných domovů jsou následně dětem a seniorům rozdány kartičky, aby na ně napsali svá přání, a ty se zavěsí na strom. Pokud děti ještě psát neumí, mohou dárek, který by rády dostaly, nakreslit. Záleží jen na tom, jaké produkty si obě skupiny z katalogů, kde jsou možnosti jako hračky, potraviny a kosmetika, vyberou. Zákazník si poté konkrétní kartičku s přáním z vánočního stromu vezme, dárek zaplatí a předá obsluze za pokladnou. Dítěti či seniorovi bude dárek zabalen a doručen přímo pod stromeček,“ dodává ředitelka prodejny makro Průhonice Elvíra Lišková, která letos spolupracuje s Dětským domovem Pyšely.

Z jedné myšlenky před čtyřmi lety vznikl krásný projekt, díky němuž dokáže makro ČR během Vánoc vykouzlit o několik úsměvů navíc. Celý projekt začal v Ústí nad Labem, kde bylo čistým záměrem prodejny udělat radost dětem z Dětského domova Tisá a taktéž domovům pro osoby se zdravotním (mentálním i fyzickým) postižením. Skrze Vánoční strom přání, který byl tehdy vymyšlen, se naskytla možnost rozdat velké množství dárků. Vděčnost obdarovaných se zapsala do mnoha pamětí, a tak se centrála makro ČR rozhodla pořádat tento charitativní projekt ve všech prodejnách po celé České republice.

Zdroj a foto: Makro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *