Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Gaia Mesiah vydala Vln♾️bytí na vinylu; pokřtí jej v úterý v Lucerna music baru

Energií nadupaná stálice české rockové scény, kapela Gaia Mesiah, v rámci pokračování turné k aktuálnímu úspěšnému albu Vln♾️bytí navštíví i pražský Lucerna Music Bar, a to 3. prosince. Podzimní část tour provází vydání dlouho očekávaného vinylu, a proto večírek v Lucerna Music Baru dostal název Vinyl♾️Bytí. Po beznadějně vyprodané vinylové verzi alba Ocean spatřila světlo světa další gramodeska. Limitovaná edice elpíček s netradičním designem bude k dostání samozřejmě i na místě. Desku pokřtí prozatím tajný kmotr, ovšem místo šampaňského bude zkropena pivním speciálem Gaia Mesiah, a snad pár plechovek zbyde i pro fanoušky. Na vývoji této proklatě hořké dvanáctky se podílela sama zpěvačka Marka Rybin – vládkyně nadoblačných výskoků a magicky temných growlů – spolu s kytaristkou Santa Morellou, která tomu dodává říz a drive.

„Stará dobrá “placka” přesně vystihuje vnitřní naladění naší kapely – pohybujeme se v digitálním a instantním jednadvacátém století, ale všichni jsme vlastně pevně zakotveni v tom dvacátém, kdy si rocková hudba postupně podmanila celý svět. Proces pouštění desek vyžaduje čas, koncentraci, tedy něco, co současné platformy minimalizují. Pohyb, spojený s nasazením přenosky a posléze otáčením desky, klade nároky na posluchače a ten se pak stává součástí světa harmonií a melodií, které jako vyvrcholení celého rituálu vstřebává,” popisuje své vnímání poslechu gramofonových desek Santa Morella. Česko–australské kvarteto má za sebou v letošním roce už přes 60 odehraných show a je v té nejlepší kondici, jaká je potřeba k rozžhavení nálože emocí, které vás SMETOU! Uslyšíte prověřené staré pecky, písně z nové desky, na scéně se opět objeví amigos z Latinské Ameriky – Pedro Paredes (Ecuador) a Carlo Zegarra (Peru) – a jako speciální host vystoupí kapela čtyř dračic The Agony v čele se skvělou Nikolou Kandoussi.

Vinyl♾️Bytí, Lucerna Music Bar, 3.prosince 2023, Gaia Mesiah, The Agony (doors open 19:00, show starts 20:00).

Gaia Mesiah vznikla v roce 2000 a záhy si vysloužila pověst nespoutané a nadupané crossoverové kapely, jejíž největší síla spočívá v živém vystupování. Přesvědčivou frontwoman Marku Rybin od začátku skvěle doplňovaly kytaristka Katka Morella a bubenice Misha, na basu dívkám tvrdil muziku Australan Josh Stewart. Po stovkách úspěšných koncertů a studiových albech Ocean (2005) a Alpha Female (2007) se Gaia Mesiah na deset let odmlčela. Velkolepý comeback v původním složení korunovalo v roce 2019 album Excellent Mistake a návrat dravé koncertní čtveřice zdokumentovalo o rok později atypické živé album Refresh In Golden Hive Live.

Zdroj a foto: Gaia Mesiah

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *