Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Ani málo, ani moc! Tak se kotví plechové střechy

Přívalové deště, prudký vítr nebo štědrá sněhová nadílka… Střecha toho zkrátka musí poměrně dost vydržet. Pro tu plechovou přitom nejsou nejrůznější rozmary počasí žádný problém, stačí si pohlídat správné provedení její montáže.

„U plechových střech je zásadní správná technologie jejich ukotvení. To se většinou provádí provrtáním šroubů skrz krytinu do nosného podkladu. SATJAM má k tomuto účelu systémové samovrtné šrouby opatřené pryžovým EPDM těsněním. Pro patřičné utěsnění prostupu je klíčové správné utažení šroubu, nesmí to být ani málo, ani příliš, aby nedošlo k deformaci těsnicí podložky. Při správném utažení se těsnění roztáhne o asi jeden milimetr přes okraj podložky. Takto je zajištěno trvalé utěsnění prostupu bez nutnosti dalšího utahování. Před ukotvením je také nutné odstranit ochrannou fólii, kterou je krytina z výroby opatřena,“ vysvětluje Petr Tureček, produktový manažer společnosti SATJAM, předního českého výrobce plechových střech. U plechových střech zkrátka stačí zvolit krytinu od spolehlivého výrobce, který má pro jejich pokládku systémové a dlouhodobě funkční řešení.

Zdroj a foto: www.satjam.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *