Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníZábava

Antarktida, výjimečné místo plné superlativů a zážitků na celý život

Těžko se popisuje pocit, kdy stojíte na palubě expediční lodi, která míří na Antarktidu. Stojíte, v ruce máte hrnek horkého kakaa, upíjíte a sledujete obří ledové kry, kterým se Vaše loď elegantně vyhýbá.

Pozorujete to nádherné přírodní divadlo a těšíte se, že za necelou hodinu budete navlékat kombinézu a velké těžké boty. Vystoupíte z lodi a uděláte několik prvních kroků po pevnině. „Ačkoli organizované výlety a výpravy nevyhledávám (většinou je sám pořádám) a jsem zastáncem spíše nízkonákladového cestování, rozhodl jsem se zhostit pro jednou role hýčkaného turisty na expedici, která se podniká jednou za život. A můžu ji vřele doporučit!,“ říká Vláďa.

Osobitá beseda
Jaká byla cesta, kterou Vladimír Váchal podnikl na Antarktidu? Že šlo spíše o luxusní pojetí návštěvy tohoto kontinentu než o divokou expedici do neznáma? Jak podobnou cestu prožít z pohledu turisty i posádky lodi? Spolu s řadou fotografií si můžete přijít poslechnout novou přednášku o Antarktidě a pohledu, kterým ji Vladimír viděl. Přednáška Vám přiblíží i faktické informace o místě a podíváme se i na několik detailů k terminologii ledovců či na doporučení k focení v mrazivých podmínkách.

Je výjimečná
Základem krajiny je samozřejmě led. Ten neprůhledný obsahuje bakterie, kdežto ten čirý, neokysličený si můžete donést na palubu a stylově si jej vychutnat ve skleničce s whisky. Viděl jsem tučňáky nejrůznějších druhů vyjma císařského, který žije v jiné části Antarktidy. Lachtani a tuleni bývají poměrně agresivní, ale naštěstí většinou odpočívali v bezpečné vzdálenosti na krách. Velryb jsem zahlédl tolik, až jsem si ke konci místo jejich sledování radši šel nalít kakao nebo kávu. Zní to možná divně, ale byla jich spousta a často doprovázely loď v průběhu plavby.

Antarktida: Nejlepší cesta mého života
Kdy: 27.11.2023 od 18 hod.
Místo konání: GALERIE & KAVÁRNA Art-n-Coffee
Přednáší: Mgr. et Mgr. Vladimír Váchal

Zajímavé odkazy:
https://www.instagram.com/vachal_vladimir/
https://www.facebook.com/events/1280059629253541

Foto: archiv V. Váchala

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *