Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví🎄 Vánoce

Vánoce jsou za rohem, věnujte svým blízkým dárek pro péči o své zdraví a krásu

Blíží se konec roku a s ním i oblíbené vánoční období, které přináší do našich domovů nejen útulnou atmosféru, ale i vůni čerstvého cukroví a radostné chvíle strávené s rodinou a přáteli. K Vánocům neodmyslitelně patří také dárky. Co můžeme svým blízkým darovat z BENU lékáren?

Výběr toho správného dárku může být někdy velký oříšek. Vždy je dobré zamyslet se nad tím, co má daný člověk rád a čemu se přes rok věnuje. Nicméně, jedna věc, kterou sdílíme všichni, je péče o nás samé, zejména o naše zdraví. To je totiž cennost, kterou si nelze koupit, a proto je potřeba ji o to pečlivěji střežit. Dárek z lékárny tak může udělat radost a současně nám i pomoci právě v péči o naše zdraví.

Ženy o sebe rády pečují
Péče o tělo a pleť je pro dámy neodmyslitelnou součástí každodenního rituálu. Ať už se jedná o partnerku, maminku nebo babičku, všechny ženy ocení dárkovou sadu plnou pečujících produktů. Sady jsou něco jako malý luxusní zážitek, který milovnicím kosmetiky umožní užít si chvíli pro sebe.

Dárek ve formě voňavého tělového krému nebo pečujícího produktu o pleť může být pro ženu skvělým překvapením. „V BENU lékárnách naleznete bohatý sortiment dermokosmetiky, dekorativní kosmetiky nebo produktů pro péči o vlasy, tělo a pleť. Vytvořte podle vlastní fantazie například balíček s produkty jako je tělový peeling, esenciální olejíček nebo masážní emulze,“ doporučuje PharmDr. Ivana Lánová, konzultantka BENU lékáren a dodává: „Žádná žena nechce viditelně stárnout, a tak jí můžete dopřát luxus ve formě koncentrovaných sér a doplnit je pečujícími krémy, které pomáhají minimalizovat projevy stárnutí, a to zejména pokožky.“

Péče o zdraví celé rodiny
Každé roční období přináší různé zdravotní výzvy. Se zimou přichází zvýšené nároky na naši imunitu, o kterou je v tomto období obzvláště vhodné pečovat a podporovat její přirozené fungování. Klíčová je pestrá a vyvážená strava, kterou ničím nelze nahradit, potěšit však pod stromečkem můžeme i doplňkem stravy obsahující vitaminy a minerální látky, které se spojují s pozitivním vlivem na normální funkce imunitního systému, neboť ty mohou potřebný základ tvořený stravou právě v období zvýšené zátěže vhodně doplňovat. „Darovat svým blízkým tak můžete například doplňky s vitaminem C. Tomu se připisují antioxidační účinky či obecně napomáhání normálnímu fungování imunitního systému, také bývá spojovaný s tím, že má podporovat snižování hladiny cholesterolu. V zimních měsících je také zvýšená potřeba vitaminu D, ten lidé v tomto období obvykle postrádají, protože pro jeho tvorbu zásadní sluneční záření,“ doplňuje Lánová. Oblíbené bývají i multivitaminy v kombinaci s minerálními látkami, které obsahují větší množství živin v přesně zvolených poměrech. Vánočním překvapením tak mohou být například želatinové bonbóny obsahující komplex všech vitaminů. Dětské varianty obsahují navíc různá drobná překvapení.

Na všechny věkové skupiny pod stromečkem můžeme také myslet se zdravějšími a odlehčenějšími pochutinami, které zvláště po vánočních hodech mohou přijít vhod a k chuti. Vybírat můžete z různých superpotravin nebo bezlepkových potravin, které ocení třeba vaši blízcí, kteří mají obtíže právě s tolerancí lepku. Sportovce a nadšence o aktivní životní styl zase potěšíte dárkem ze sportovní výživy,“ radí Lánová. V lékárnách BENU lze zakoupit i dárkový poukaz, který naši blízcí mohou využít při jakékoliv platbě v lékárnách BENU po celé České republice.

čím potěšit nejstarší členy rodiny?
Skvělým tipem na dárek, kterým bychom potěšili osoby v pokročilém věku, mohou být i doplňky stravy obsahující minerální látky v trojkombinaci vápník, hořčík, zinek a také produkty s omega-3 mastnými kyselinami, které jsou se zvyšujícím se věkem stále více potřebné. „S přibývajícími roky se mohou objevovat i různé zdravotní komplikace, ze kterých mezi nejčastější patří například bolesti kloubů, zvýšený krevní tlak a slabší imunita. Perfektním překvapením pro babičky a dědečky tak může být i tlakoměr, protože preventivní měření tlaku může včas odhalit různé zdravotní problémy a doplňky stravy pro výživu kloubů,“ říká Lánová. Při studených zimních dnech mohou starší rodinní příslušníci využít také různé hřejivé gely a konopné masti pro péči o klouby a jejich prohřívání.

Zdroj a foto: Benu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *