Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZábavaZe života

Světový unikát: v Česku ožil robotický prototyp oblíbené postavičky Poro ze hry League of Legends

V Česku poprvé na světě ožil unikátní prototyp oblíbené postavičky Poro z populární online videohry League of Legends. „Porobot“ vznikl díky společnostem Mastercard a Komerční banka, které dlouhodobě podporují českou esportovou scénu a bílé chlupaté stvoření se zálibou v sušenkách je také tváří nejnovější limitované edice platebních karet s oficiálním designem League of Legends. V originální kampani kartu s Porem uvádí legendy české hráčské „lolkové“ komunity Freeze, Herdyn a Charmie.

Světově unikátní prototyp “živého” Pora, oblíbené postavičky z populární online videohry League of Legends, vyrobili čeští tvůrci filmových rekvizit Martin Péč a Miroslav Holub spolu s kreativní agenturou Good Game. Funkční robot (animatronik) v podobě Pora se umí pohybovat, vyplazovat jazyk, mrkat očima, hýbat knírem a vydávat zvuky. Má v sobě totiž zabudovanou SIM kartu a je možné jej ovládat přes tablet. Ve hře je Poro nehratelnou postavou, nyní však ožívá – poprvé v historii ho budou moci hráči ovládat jako robota v reálném světě.

Postavička ožila v rámci nejnovější kampaně společností Mastercard a Komerční banky, které dlouhodobě podporují českou esportovou scénu.  Ve spolupráci s českými legendami české hráčské „lolkové“ komunity Freezem, Herdynem a Charmie nyní představují porobota v nové kampani, jejíž součástí jsou také unikátní platební karty s „lolkovým“ designem.

„Společnost Mastercard v oblasti esportu působí dlouhodobě a díky globálnímu partnerství s Riot Games přináší českým fanouškům unikátní zážitky. Naše esportová komunita stále roste, je velmi inovativní a moderní způsoby placení jsou pro ni už zcela přirozené. Jsme přesvědčení, že i nové designy karet s motivy League of Legends si mezi hráči získají příznivce,“ říká Pavla Císařová, marketingová ředitelka společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko.

„Esport představuje nezanedbatelný segment trhu, který se každým rokem zvětšuje. V současné chvíli lze za hráče videoher v nejširším slova smyslu považovat dva miliony lidí v ČR, mezi které se ve svém volném času také nezdráhám zařadit. V KB tuto komunitu bereme vážně – jako jediná banka v České republice nabízíme klientům novou limitovanou edici dvou karetních designů League of Legends. Nová éra KB je koneckonců i o tom, aby ´bankování´ byla zábava a klient se v bankovním prostředí cítil uvolněně,“ říká Jitka Haubová, členka představenstva KB odpovídající za agendu udržitelnosti.

Kampaň je inspirovaná celosvětovým herním fenoménem League of Legends a navazuje na dvě předchozí úspěšné série platebních karet s motivy z videohry. Poprvé ale není na kartě jeden z tzv. championů, ale nehratelná postava – Poro. Hráči mají na výběr i druhou variantu, kterou je design karty s neohroženou Kai’Sou. S výběrem motivů pomohly hvězdy kampaně – české legendy hráčské „lolkové“ komunity Freeze, Herdyn a Charmie. Kromě originálního vizuálu hráči ke kartě navíc získají i cennou odměnu v podobě 6250 RP bodů, což je virtuální měna, za níž si mohou ve hře dokoupit různé doplňky, a především populární skiny na své championy.

Jak vznikal robotický Poro? Odpovídá jeden z tvůrců Martin Péč
Jak dlouho jste na výrobě Pora pracovali?
Na výrobě Pora pracovalo celkem 9 lidí pod vedením Martina Péče a Miroslava Holuba, a to zhruba po dobu dvou měsíců. Primárně se věnovali návrhu Pora ve 3D, vymýšlení kompletní animatroniky a elektroniky, 3D tisku dílů a jejich laminování, osazování serv a programování, ale také třeba šití chlupatého oblečku nebo patinování rohů a dalším detailům.

V čem byla výroba modelu Pora největší výzvou?
Nejkomplikovanější na Porovi byl pohyb celého těla. Vymyslet a otestovat způsob, jak naznačit jeho charakteristické poskakování vpřed byl nestandardní oříšek.

Z jakých materiálů je Poro vyrobený?
Materiálů, ze kterých je Poro vyrobený, je relativně hodně. Základ tvoří 3D tisk z PETG, zpevněný navíc polyesterem a skelným vláknem, nosná konstrukce je z hliníku, další díly jako třeba šrouby jsou kovové, řemenice je gumová. Porova srst je z plyše, oči a víčka jsou z plexi a jazyk je silikonový.

Kolik motorků a pohyblivých součástí je uvnitř?
Uvnitř Pora je celkem 5 motorů, jeden stejnosměrný motor s převodovkou, jeden krokový motor a zbytek servomotory.

Proč se rozhodli zrovna pro Pora?
Poro je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších postav ze světa League of Legends, i když za něj paradoxně není možné ve hře hrát. Právě to ale chtěla Komerční banka spolu s Mastercardem změnit – a dát českým hráčům jako prvním na světě možnost Pora ovládat, a to navíc rovnou v reálném světě. Obě značky tím chtěly potvrdit svou klíčovou roli v české lolkové komunitě, kdy už dříve společně nejen vytvořily obří sochy herních championů, ale navíc uspořádaly i největší domácí LoL turnaj v historii – Prague Champs.

Jak funguje ovládání pomocí SIM a tabletu? Proč autoři nevyužili třeba jen Wifi / Bluetooth?
Standardně se animatroniky ovládají pomocí profesionálních vysílaček. Ty jsou ale pro běžného uživatele poměrně komplikované, zatímco my jsme chtěli, aby Pora zvládl ovládat i běžný člověk. Zároveň měl Poro fungovat kdekoliv, a to třeba i venku, ne jen v dosahu Wi-Fi sítě. Připojení Pora prostřednictvím SIM karty pak navíc usnadnilo i jeho propojení s Twitchem.

Ovládání v tabletu nám pak umožňuje nejen ovládat každou jeho část zvlášť (např. oči, pusu, jazyk atp.), ale zároveň si předem “naprogramovat” celé akce. Takže se Poro umí například rozesmát, usnout, probudit se – a to vše zmačknutím jednoho tlačítka v tabletu.

Jak bude probíhat ovládání přes internet (třeba skrz Twitch chat). Jak nebo kdy bude možné takto Pora ovládat.
Pora je možné ovládat prostřednictvím Twitche během speciálních streamů zapojených influencerů – Herdyna, Freeze a Charmie. Za každých deset sušenek, které pošlou diváci Porovi do chatu v podobě emoji, předvede některý z kousků, které umí. (Během prvního streamu, který už proběhl, mu diváci jen za necelou hodinu poslali přes 2300 sušenek.)

Background:
Nová lolková limitka i výroba „živého“ Pora navazuje na bohatou historii spojení Mastercard, Komerční banky a české lolkové scény.

  • V minulosti již vydali dvě série karet s 9 různými championy.
  • Na podporu té první pak uspořádali největší online i offline šifrovací hru v historii ČR (potvrzeno v České knize rekordů), do které se zapojilo přes 11.000 účastníků.
  • Na podporu druhé edice pak společně uspořádali historicky největší český turnaj ve hře League of Legends, který se ve vyprodaném O2 universu navštívilo cca 3000 fanoušků (turnaj byl Českou eventovou asociací vyhlášen jako Nejlepší event roku 2022).

Zdroj a foto: Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *