Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Lov na losa se vrací do Prahy!

Strhující černá komedie Lov na losa polského autora Michała Walczaka se po vyprodané celorepublikové štaci vrací do Prahy. Inscenace v režii Jakuba Krofty už 30. ledna nabídne divákům Divadla U Hasičů jedinečnou podívanou, jež divákovi odkrývá mnoho hlubin lidské duše.

Pětice ústředních postav, které postupně odhalují svá tajemství a nabízí vhled do nitra moderní společnosti se zhostili držitel ceny Thalie Saša Rašilov, Marek Daniel, Petra Horváthová, Ladislav Hampl a Jana Polášková.

„Lov na losa je 135 minut dlouhá jízda na horské dráze emocí, která diváka sveze od smíchu přes hrůzu až po vzrušení a nenechá ho ani na vteřinu vydechnout. Je to příběh o obavách, frustracích a zmatcích mladého člověka,” říká Jakub Krofta, režisér české adaptace a také umělecký ředitel Wroclavského Teatru Lalek.

Autor hry Michał Walczak patří k nejuznávanějším polským dramatikům současnosti, jehož hry se s úspěchem hrají v divadlech po celém Polsku. Protagonisty většiny jeho dramat jsou autorovi vrstevníci. Sám Walczak dává přednost termínu „iniciační drama” před termínem „generační”. „Iniciace do dospělosti je velmi důležitá, a to nejen pro generaci třicátníků. Třicítka je spíše symbolická – je to práh. Nejde však o diagnózu generačních neduhů, ale spíše o krizi provázející vstup do dospělosti a rituál přechodu, který jej doprovází,” doplňuje Walczak.

Lov na losa se zdá být banálním příběhem snoubenců Elišky a Kamila plánujících společný životní krok – svatbu. Již v začátku se však kolem příprav odehraje smršť bizarních a absurdních situací a celý příběh tak nabírá nečekaných obrátek.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zažít Lov na losa v divadle U Hasičů. Vstupenky koupíte už teď na webových stránkách divadla www.divadlouhasicu.net nebo goout.net.

Zdroj a foto: www.lovnalosa.cz, producent: Agentura SCHOK, spol. s r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *