Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

🎄 Vánoce

Výběr dárku bude letos hračka. Inspirujte se, jak na to

V dnešní době, kdy většinou lidé již vše mají, je mnohdy velmi těžké vybrat vhodný dárek. Můžeme tedy buď bezmyšlenkovitě něco koupit a utěšovat se tím, co řekl americký spisovatel Richard Bach: „Každý dárek od přítele je přáním štěstí“. Případně přistoupit k výběru opravdu zodpovědně a jít krok za krokem, abychom pro každého našli to pravé.

Komu je dárek určen
Základem všeho je říci si, pro koho dárek vybíráme a jaký spolu máme vztah. Zcela jistě jinak přistoupíme k dárku pro partnera či partnerku než pro rodiče, podobně zvolíme jiný přístup k obdarování přátel a kolegů v práci. Pozorujte a naslouchejte, nezřídka někdo nevědomky vysloví své přání a vy budete těmi, kdo jej zachytí. Určitě není od věci vzít v potaz věk, zájmy a celkovou osobnost. Když se nad tím vším zamyslíte, možná si uvědomíte, jak málo vlastně o některých lidech ve svém životě víte. Což ale také rozhodně není na škodu, protože jim můžete věnovat svůj čas, tedy dárek, který nic nestojí, ale patří k nejvzácnějším. Čas lze však věnovat i v přeneseném slova smyslu.

Hodinkami nic nezkazíte, ale jaké zvolit
Jedním z velmi univerzálních dárků, který bude lidem, jež jsou nám nejbližší, připomínat společně strávené chvíle, jsou hodinky. Potěší muže i ženy různých věkových kategorií a představují i určitý symbol věrnosti, úcty a lásky. Přesto bychom se při jejich výběru měli opět zamyslet nad osobností člověka, kterého obdarováváme. Nejde přitom jen o samotnou povahu, ale také životní styl, záliby či postavení. Souvisí s tím dále způsob využití, zda vybrat hodinky spíše designové, sportovní, společenské, pro každodenní nošení nebo například z limitované edice. Jestliže si nejste výběrem jisti, pomohou vám specialisté z Helveti.cz, případně si z jejich široké nabídky hodinek zvolte ty pravé dle uvedených kritérií.

„Během celého roku se na nás obrací mnoho zákazníků, kteří potřebují poradit při výběru hodinek pro své přátele nebo rodinu. V období Vánoc je zájem ještě vyšší. Cílenými otázkami se vždy snažíme zjistit o obdarovaném maximum informací, což nám pomůže navrhnout vhodné hodinky a zákazník tak zpravidla s dárkem slaví úspěch, což je pro nás hlavní! Pokud by se však netrefil do vkusu, nic není ztraceno. Hodinky lze až do února následujícího roku vrátit a vybrat jiné,“ komentuje Jiří Štencek, majitel hodinářství Helveti.cz

Designové hodinky vždy něčím vynikají, ať již materiálem, barvou či tvarem, a hodí se pro velmi specifickou skupinu lidí. Sportovní hodinky vyžadují vyšší odolnost, neboť jejich nositelé se mnohdy pohybují i v extrémních podmínkách. Hodinky společenské jsou zaměřeny na detail a precizní provedení, design bývá jednoduchý a elegantní. Jsou-li určeny muži oblékajícímu často oblek, velmi vhodné je pořízení koženého řemínku. Ke každodennímu nošení volíme hodinky univerzální, nikterak výrazné a dostatečně odolné, tedy ideálně s vodotěsností minimálně do 50 m a minerálním sklíčkem se safírovou úpravou. Velmi specifickou skupinou jsou hodinky z limitovaných edic, které ocení nejen sběratelé, ale také ti, kteří myslí na budoucnost. Hodnota takovýchto hodinek totiž v čase roste, představují tak i skvělou investici. Od uvedených kategorií se odvíjejí dále detaily jako typ řemínku, voděodolnost, druh sklíčka, pohon či dostupné funkce. Rovněž si stanovte cenovou kategorii, z níž chcete vybírat.

Pro každého něco
V současné době všichni řeší především dárky vánoční, avšak během roku nastává spousta dalších příležitostí, kdy je třeba zamýšlet se nad vhodným dárkem. Například narozeniny, nejrůznější výročí či svatby nelze zpravidla nechat bez povšimnutí, a i když opět můžeme vycházet z již uvedeného postupu, přece jen je třeba vzít v potaz i další faktory.

Rodiče
Například maminku či tchyni zpravidla neurazíte květinou nebo jinou rostlinou, nejlépe v květináči a nějakou zvláštní, třeba banánovníkem a velkokvětým ibiškem. Hodí se však spíše k nějakému jubileu a ideální je přidat přáníčko. Výbornými dárky, které využijete i k Vánocům, jsou takové, jež vycházejí ze zálib a zároveň víte, že by si je dotyčná sama od sebe z nějakého důvodu nepořídila. Může se jednat o předplatné do divadla, voucher do lázní, kašmírový šál, pomocníka do domácnosti či pohodlné, nebo dokonce masážní křeslo, aby se jí lépe sledovaly oblíbené seriály. V případě tatínků a tchánů dojdeme podobnou cestou k dárkům jako sada rybářských prutů či golfových holí, čtečka knih, vybavení do dílny neboj jakýkoli pomocník na zahradu, který jim usnadní práci.

Sourozenci a kamarádi
Velmi podobnými skupinami jsou sourozenci a přátelé. Pravda, jedny si vybíráme sami a druzí k nám zkrátka patří bez našeho přičinění, ale vztahy máme až na výjimky většinou srovnatelné. Můžeme si dovolit věnovat jim něco vtipného, ale i třeba osobnějšího nebo vlastnoručně vyrobeného. Pokud mají svou domácnost, určitě je potěší domácí vinotéka, designová váza, případně dárkový poukaz, aby si sami vybrali, co potřebují. Víte, že se kamarádka nebo sestra potýká s bolestí zad? Voucher na masáž se zcela jistě neztratí. Parádní zážitek se zase setká s nadšením u bratra nebo kamaráda, pro inspiraci zmiňme třeba školu smyku či jízdu na okruhu.

Kolegové
Speciální kategorii představují kolegové a šéf. Pokud jste zvyklí vzájemně se v práci obdarovávat, inspirace jistě neuškodí. Mezi kolegy si můžete dovolit i něco vtipného, vedle zpravidla nešlápnete ani s diářem, hrnečkem nebo originální svíčkou, u níž si ale předem zjistěte, jakou vůni dotyčný preferuje. V případě šéfů se hodí luxusnější psací potřeby, jejichž širokou nabídku naleznete na Helveti.cz, nebo designový flash disk ze dřeva.

Přidaná hodnota
Dárkům vždy dodá na hodnotě, když z nich obdarovaný cítí osobní přístup. Nikdy nepodceňujte ani balení, už jen tím můžete fascinovat. Pokud přese všechno budete stále dumat nad tím, čím koho obdarovat, pak vzpomeňte na Remarqueho slova: „Když člověk nic nežádá, je ze všeho dárek.“

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *