Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Cirkulární revoluce: Jak uspěly udržitelné technologie v roce 2023

V letošním roce podnikli spotřebitelé další pozitivní kroky směrem k udržitelnějším spotřebitelským návykům. Společná studie společností Swappie a Kantar odhalila výrazný nárůst zákazníků, kteří si stále více uvědomují dopad svých rozhodnutí a osvojují si udržitelné nákupní návyky. Na evropské úrovni nakupuje výrobky z druhé ruky o téměř 40 % lidí více než před 5 lety.

Studie ukázala rostoucí povědomí veřejnosti o tom, že je čím dál důležitější dbát na udržitelný výběr při nákupu zboží. V rámci Evropy ale stále každý druhý člověk svou starou techniku uchovává doma. 56 % všech respondentů si ponechává svůj starý telefon jako náhradní a 48 % uchovává rozbitý telefon. O možnosti poslat nevyužívaná zařízení k repasování a dále do oběhu spotřebitelé podle studie stále nemají dost informací. Každý čtvrtý dotázaný měl pocit, že prodat své zařízení a přijmout tak udržitelnější systém vlastnictví chytrých telefonů je příliš náročné.

Jádrem iniciativ společnosti Swappie, která se stává významným hráčem v přetváření spotřebitelských postojů k vlastnictví technologií, je po celý rok 2023 snaha změnit postupy v oblasti oběhového hospodářství, prosadit právo na opravu, usměrnit širší étos snižování elektronického odpadu a prodlužovat životní cyklus chytrých telefonů. Ve své kampani se snaží podporovat kulturu opravitelnosti zařízení a předcházet vyhazování nepoužívané elektroniky. Swappie se letos stala jednou z nejrychleji rostoucích značek v Evropě.

Společnost Swappie se aktivně zasazuje o právo na opravu a účastní se diskusí na evropské úrovni. Jako klíčový hráč v odvětví renovací zdůrazňuje význam právních předpisů, které podporují právo spotřebitelů na cenově dostupné a kvalitní opravy, přispívají ke zdravějšímu průmyslu a snižují množství elektronického odpadu. Sami Marttinen, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Swappie, shrnuje: “Náš závazek vůči filosofii oběhového hospodářství přesahuje rámec renovace chytrých telefonů – jde o to, abychom spotřebitelům umožnili dělat rozhodnutí, která rezonují s odpovědnějším a ekologicky uvědomělým životním stylem. Proto vzděláváme stále více lidí v tom, aby jejich stará technika našla novou rodinu, a zároveň posilujeme náš závazek k efektivnímu a ekologickému provozu prostřednictvím našich logistických a renovačních zařízení, například v Lipsku. Ve společnosti Swappie nejen nově definujeme trh s renovovanou technikou, ale také dláždíme cestu k udržitelnější budoucnosti techniky.”

Změnou paradigmatu v oblasti renovovaných smartphonů je řada Premium Series, kterou společnost Swappie letos uvedla na trh i v Česku. Řada řeší běžné problémy týkající se stavu baterie, funkční kvality a známek opotřebení. Zákazníkům se představuje jako kategorie, jež má vyšší přidanou hodnotu než nová zařízení. Tím, že společnost Swappie poskytuje spotřebitelům iPhony, které se mohou pochlubit baterií se 100% kapacitou, bez známek opotřebení a s plnou operační kapacitou, nově definuje, co znamená vlastnit prémiový smartphone v éře, které dominují ohledy na udržitelnost.

V rámci posílení svého evropského zastoupení Swappie strategicky rozšířila své aktivity do německého Lipska. Zvyšuje tím přepravní kapacity a zkracuje dodací lhůty do střední Evropy. Lipsko jako klíčový uzel evropské logistické sítě zároveň pomáhá zmírnit dopad na životní prostředí díky zkrácení přepravních tras.

Manažerka společnosti Swappie pro Českou republiku a Slovensko, Simona Sedlárová, dodává: “Do roku 2024 si Swappie klade ambiciózní cíle, mezi něž patří další vzdělávání spotřebitelů v oblasti prodeje staré techniky a také větší dostupnost samotné společnosti. Připravujeme s lokálními partnery otevření drop off pointů, které usnadní zákazníkům prodej jejich staršího telefonu.“

Kromě toho se společnost zavázala získávat 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů a pomoci zákazníkům ušetřit do konce roku 2024 více než 100 000 tun CO2e.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *