Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Příprava pejska na zimu: Dbejte na prevenci a vyzkoušejte doplňky stravy

Zima to je mrazivé období, ve kterém se chráníme několika vrstvami oblečení a milujeme večery v teple domova s těmi nejbližšími. Avšak pro naše čtyřnohé přátele to může být zimní období plné výzev. Nízké teploty, nepříjemné počasí a krátké dny mohou ovlivnit nejen jejich zdraví, ale i náladu. Přinášíme několik tipů, jak se postarat o svého psa během chladných měsíců.

Teplé a suché útočiště
Psi, kteří jsou chováni venku, by měli mít izolovanou a bytelnou boudu, současně dostatečně velkou na to, aby se v ní mohli pohodlně otočit, ale natolik malou, aby udržovala jejich tělesné teplo. V případě, že teploměr klesá pod nulu, je lepší pejska vzít domů, kde bude v teple, nezamrzne mu voda, a nehrozí tedy nachlazení, které pak obnáší rekonvalescenci. „Pes, který tráví mnoho času venku a je zvyklý na dostatečnou fyzickou aktivitu, by měl mít v zimních měsících zvýšenou krmnou dávku. Vhodné je kombinovat holistické krmivo Marp  s konzervou a oleji,” doporučuje Martin Pučálka, odborník na výživu psů a koček ze společnosti Krmiva Pučálka.

Oblečení pro psy
Mnoho psů, zejména ti s krátkou srstí, věkově starší, ale i štěňata, ocení v zimních měsících ochranu v podobě oblečení. I když se to může zdát na první pohled jako módní výmysl, opak je pravdou. V zimě a při teplotách okolo nuly a pod nulou je důležité, aby pes byl v teple a nenastydl. Psi, i když mnohdy neradi, by měli nosit svetry, mikiny nebo bundy, které jim pomohou udržet teplo během procházek. Zajistěte, aby bylo oblečení pohodlné a neomezovala pohyb. Nejideálnější je nechat pejskovi ušít obleček na míru, pak mu padne jako ulitý.

Péče o tlapky
Zima klade velké nároky na psí nožky. Led, sníh a posypové soli mohou způsobit popraskanou a bolestivou kůži na tlapkách. Po každé procházce je tedy omyjte teplou vodou a dobře osušte, abyste odstranili zbytky soli a chemikálií. K ochraně tlap před popraskáním můžete použít speciální vosky, vazelínu nebo krémy.

Strava a hydratace
V zimě mohou psi potřebovat více energie na udržení tělesného tepla, proto je důležité přizpůsobit jejich stravu. „V chladné části roku zvyšte krmnou dávku, nebojte se přidat do krmiva například lososový olej Marp Holistic anebo ten z tresčích jater či černého kmínu. Kromě toho by se v zimě měl zvýšit  příjem vitamínů a minerálů, zvolte Vitamin C v sypké podobě, Kelpu Marp anebo Pivovarské kvasnice, vše značky Marp Holistic,” radí Martin Pučálka.  „Nezapomeňte také na pravidelný přísun čerstvé vody, aby váš pes zůstal dobře hydratovaný. Hydrataci v zimním období skvěle zajistí i vývary Marp Holisitic,” dodává odborník.

Fyzická aktivita
I v zimě je důležité, aby psi měli dostatek pohybu. Kratší a častější procházky jsou vhodnější než dlouhé vycházky v extrémně nízkých teplotách. Hry uvnitř domu pomohou pejskům zůstat aktivní a zabavit se, když je venku příliš chladno.

Zdravotní péče
Zimní počasí může zvýšit riziko některých zdravotních problémů, jako jsou artritida, nachlazení, záněty, ale i suchá kůže. Nepodceňte první signály nemoci a vydejte se k veterináři včas.

Bezpečnost a viditelnost
Vzhledem k tomu, že dny jsou v zimě kratší a méně slunečné, je důležité zajistit, aby byl  pes  viditelný i za šera nebo tmy. Reflexní obojky, postroje a svítící přívěsky pomáhají udržet vašeho psa v bezpečí během večerních a nočních procházek.Zima s sebou přináší specifické výzvy, ale s náležitou péčí a přípravou můžete zajistit, že bude váš pes i v tomto období zdravý a spokojený. Pamatujte, že každý pes je jedinečný a má své specifické potřeby, takže nejlepší je vždy konzultovat plán péče o vašeho psa s odborníkem. S láskyplnou péčí a pozorností můžete užívat zimních radovánek společně se svým čtyřnohým přítelem na maximum.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *