Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Japandi styl bydlení objímá moderní domácnosti. Co do nich zapadá?

Minimalistické bydlení se sice řadí k nejatraktivnějším stylům, ale v posledních měsících ho lehce předstihuje japandi styl. Exotika spojená s drsnou krásou – přesně to je spojení, které objímá moderní domácnosti. Přináší vyváženost a rovnováhu japonského bydlení, ale také minimalismus a světlost skandinávského stylu. Zařiďte si i vy své bydlení do designu, který celkově působí velmi hřejivě, funkčně a jedinečně.

Spojení Skandinávie a Japonska
I když na první dobrou může slovo „japandi” působit ryze japonsky, pod nejednoznačným označením se ukrývá kombinace dvou bytových designů. Na jedné straně je to skandinávský styl, který spojuje minimalismus a také úsporný dánský styl. Na straně druhé je to japonský styl, který v běžných interiérech nevidíme tak často. A už vůbec ne v evropských zemích, kde se objevuje opravdu jen sporadicky.

Sice se japandi styl skloňuje v konverzacích bytových designérů teprve v posledních měsících výrazněji, ke spojení dvou na první pohled odlišných stylů došlo už před více jak 150 lety. Při zařizování interiéru do tohoto designu tak mohou návrháři čerpat z poměrně široké inspirace, která za desítky let vznikla.

Co na inspirativních fotkách zaujímá u obou stylů především je důraz na jednoduchost. A také dřevo, které způsobuje, že je domácnost zařízená do japandi stylu hřejivá s velmi příjemnou atmosférou.

Do všech místností
Co místnost, to jiný styl bydlení. To však není pravidlo, které by dnes platilo nebo muselo být dodržované, spíše naopak. Žijeme v době, kdy svou celou domácnost můžete sjednotit a docílit tak zcela komplexní příjemnosti, jakou při kombinování stylů neuvidíte. Jednotlivé pokoje mohou být jen lehce odlišné díky prvkům, které do nich zakomponujete. Zatímco v ložnici se toho nebude příliš nacházet, abyste nenarušili klidný spánek, obývací pokoj může mít tapety na zeď květiny, které v kombinaci se dřevem zajistí idylický blažený pocit, který při konverzacích zde potřebujete.

Japandi styl umístěte bez okolků kamkoliv. Jen se vždy snažte o to, abyste udrželi rovné linie. Kudrlinky a přemíra drobností se v tomto designu nenosí, interiér má působit jednotně a minimalisticky.

Když doplňky, tak jedině funkční
Samozřejmě to neznamená, že byste se museli bytových doplňků vzdávat. Naopak. Jen upřednostněte funkční a praktické, nikoliv kýčovité, jež budou hýřit všemi barvami duhy. Za vhodné dekorace se považují polštáře, ale také knížky nebo rozkládací křeslo v rohu místnosti. Neopomíjejme ani kontrastní přehozy.

Za kontrastní v tomto případě nepovažujeme výrazné odstíny, ale spíše opaky k přírodním tónům. U bílé může být za kontrast považovaná hnědá nebo světle modrá či zemitě zelená.

Ať dřevo nezapadne
Tím, že se vydáte cestou zemitějších odstínů nedovolíte, aby v interiéru zapadlo dřevo. Tento přírodní materiál by měl být spíše vyvýšen a vyzdvižen, protože právě on je zdrojem oné hřejivosti a útulnosti.

Nabízí se otázka, jak dřevo jako materiál více zakomponovat do interiéru. Nemusíte sázet jenom na nábytek, ale také na dřevěné obklady na zdi nebo kdekoliv jinde. Dřevěné stojany na pokojové rostliny nebo zeď postavená z dřevěných příček rozdělující místnost do zón – i to stojí za zvážení.

Nebo vám učaruje jiný styl?
Při zařizování interiéru však můžete zjistit, že vám japandi nesedí. Naštěstí je ve hře mnoho dalších designů, které mohou vyčnívat ve vašem příbytku. Do hry vstupuje například minimalismus v plné své kráse, ale také industriální bydlení vhodné do větších nemovitostí, které se inspiruje stylem průmyslových hal nebo továrních prostor. Oblíbené je boho bydlení a v mnoha domácnostech se navrací do minulosti díky retro nebo vintage stylu.

Zdroj a foto: Dovido.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *