Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Při lyžování v Itálii po vás můžou chtít vysoké odškodnění a bývají velmi úspěšní

Lyžujete? Pak je na místě zvolit pojištění, které kryje především léčebné výlohy a také odpovědnost za škodu na majetku nebo zdravotní újmu, pokud je způsobíte na sjezdovce jiným lyžařům. Kvalitní cestovní pojištění tak pokryje následky, když budete viníkem nehody vy.

Pokud totiž někoho na sjezdovce srazíte a způsobíte mu vážné zranění, bez patřičného pojištění padnou náklady na jeho převoz, ošetření, bolestné a další kompenzace právě na vás.  A pokud už takové události skutečně dojde, nezapomeňte na zdokumentování celé situace, to znamená fotodokumentaci, případně i zajištění výpovědí svědků.

Už téměř dva roky platí v Itálii nový zákon, podle kterého musí mít každý lyžař nebo snowboardista na sjezdovce sjednané pojištění odpovědnosti povinně. Za porušení této povinnosti můžete přijít o skipas a zaplatíte pokutu až do výše 150 eur. Nová norma navíc předepisuje i to, že sportovci nesmí jezdit na italských svazích pod vlivem alkoholu a mladí do 18 let musí nosit lyžařskou přilbu. V opačném případě opět přijdou o skipas a hrozí jim pokuta ve výši 100 až 150 eur.

V posledních letech pojišťovny evidují nárůst sjednávání pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění. „Částečně to může být způsobeno povinností v Itálii, ale spíše bychom řekli, že jde o obecný trend, kdy klienti na cestovní pojištění při svých cestách nezapomínají a sjednávají si vyšší rozsah i limity plnění,“ řekl tiskový mluvčí ČSOB Pojišťovny Petr Milata. Jak navíc dodává, případy, kdy český lyžař způsobí zranění někomu dalšímu na sjezdovce, evidují a řeší velmi často.

Nejjednodušším řešením je komplexní cestovní pojištění, které kryje i způsobené škody. „Konkrétně pro Itálii doporučujeme turistům hladinu krytí 5 milionů korun, protože poškození tam žádají zpravidla jedno z nejvyšších odškodnění na našem kontinentu a jsou v případném vymáhání velmi úspěšní,“ upozorňuje Eva Svobodová z UNIQA pojišťovna.

Foto: archiv

Jeden myslel na “Při lyžování v Itálii po vás můžou chtít vysoké odškodnění a bývají velmi úspěšní

  • To je zcela logické a měli by to zavést všude povinně, nejen v Itálii. Nejsem si jist, ale klasické cestovní pojištění se na to nevztahuje. A myslím si, že běžní turisté sjednávají jen cestovko, a né odpovednost za škodu.. které asi navíc platí jen po čr… Já si cestovko sjednávám přes srovnátor a nikde tu možnost připojistit odpovědnost neřeším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *