Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Na koloběžce v zimě? Proč ne, ale opatrně

Jízda na koloběžce je i v zimě mimořádně efektivním způsobem pohybu po městě. Jen je třeba brát ohled na povětrnostní podmínky, zdůrazňuje platforma Bolt. Její zelené stroje v následujících měsících zůstanou v ulicích, v případě nepříznivých podmínek ovšem bude provoz koloběžek pozastaven a nebude možné si koloběžku vypůjčit.

Ode dneška do středy 27.12. navíc koloběžky Bolt na pozdrav zahrají vánoční koledu „Rolničky, rolničky“.

Nejen za chladného počasí je třeba se na kolo i koloběžku patřičně obléci. Bezpečné jízdě rozhodně nepřidá, pokud jezdci mrznou ruce tak, že stěží udrží řídítka, ani když je na kost promočený. A důrazné doporučení nosit helmu platí bez ohledu na roční období, stejně jako se po celý rok hodí mít připnutý reflexní klip nebo oblečení s reflexními prvky. Je navíc třeba dávat si pozor na mokrou vozovku a kluzké listí, které stejně jako námraza prodlužuje brzdnou dráhu a v zatáčkách je obzvlášť nebezpečné.

Při zhoršených povětrnostních podmínkách by proto i zkušení koloběžkáři měli zvážit, zda-li si v aplikaci nenastavit začátečnický mód, který snižuje maximální rychlost stroje na 15 km/h. Tato funkce je přitom jen jeden z celé řady unikátních bezpečnostních prvků v rámci aplikace Bolt, mezi které patří rozpoznávání nebezpečné jízdy ve dvou lidech či prudkého brždění a smyků. A v neposlední řadě také test kognitivních schopností, který je ve vybraných lokalitách a denní, respektive noční době nutné složit k tomu, aby se koloběžka odemknula.

„Bezpečný provoz našich koloběžek i elektrokol je pro nás nejvyšší prioritou. Proto neustále zavádíme nové bezpečnostní funkce, které jsme jako první provozovatel prostředků mikromobility integrovali do bodového systému podobného tomu, jaký se vztahuje na motoristy. Pokud senzory stroje opakovaně rozpoznávají jízdu smykem nebo jinak nebezpečné chování, či uživatel koloběžku odkládá sice na vyhrazené stání, ale tak, že překáží, je mu omezena rychlost nebo může být v aplikaci dokonce zablokován,“ vysvětluje Peter Mesarč, manažer mikromobility pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Bolt.

V případě nepřízně počasí budou koloběžky na ulicích z bezpečnostních ohledů uzamčeny, aby nedošlo k případným zraněním. Z vyhrazených parkovacích stání tedy nezmizí, jen nebudou viditelné v aplikaci a tedy si je nebude možné ani vypůjčit.

Aplikace Bolt je dostupná na Google Play i App Store s tím, že sdílené elektrokoloběžky a elektrokola Bolt jsou k dispozici v ulicích Prahy, Brna a Ostravy, ale také například v Olomouci, Pardubicích, Českých Budějovicích či Frýdku-Místku.

Zdroj a foto: Bolt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *